Незалежна громадсько-політична газета

Школярів почали харчувати з 9 березня

unnamed (22)

Замовник послуги підписав відповідний договір з переможцем тендерних торгів ТОВ «Рамедас Україна».

 

Минулого року цій фірмі попри перемогу у тендері не вдалося розпочати харчування у двох чорнобильських районах — Любешівському та Маневицькому. Не таким воно було, як очікували, і у Камінь-Каширському. А все тому, що ТОВ «Рамедас Україна» виявило намір, так би мовити, прививати культуру харчування. Як стверджують самі організатори, збій стався тому, що стан шкільних їдалень був невідповідним. Умови ж тендеру цього нібито не передбачали.

Та й не зовсім передбачають тепер. Проте керівник фірми Ярослав Буряков каже, що цього року ситуація не повинна скластися аналогічним чином до минулорічної, хоча від свого наміру прививати культуру харчування фірма не відмовляється. Отож вже з 9 березня більшість їдалень закладів загальної середньої освіти району почали готувати гарячі обіди для здобувачів освіти.
— Якщо бути точними, то із 113 шкіл харчування розпочали у 104. Не запрацювала одна їдальня на Любешівщині та 8 на Маневиччині, — конкретизує пан Ярослав.

Харчуватимуть діток і в них, але наразі там є проблеми із водою. За словами організатора, показники якості води у цих закладах не відповідають нормам.
— Перед початком надання послуги харчування ми провели аналіз води. Дослідження показали, що в багатьох закладах є незначне перевищення норми вмісту в ній заліза. Маємо рекомендації, що в таких випадках можемо проводити харчування, адже тут і регіон такий, що вода насичена залізом. Але у дев’яти закладах зафіксували перевищення вмісту у воді нітратів. Тут проводиться повторне хлорування. Згодом заново зроблять дослідження. Коли буде позитивний результат, харчування розпочнеться і там, — каже Ярослав Євгенійович.
Тим часом, за його словами, представники ТОВ «Рамедас Україна» уже встигли провести перемовини із керівниками територіальних громад Камінь-Каширського району та досягнути певних домовленостей з приводу того, яким чином в їдальнях навчальних закладів забезпечити відповідність елементарним вимогам.
— У шкільні їдальні давно ніхто не вкладав ніяких коштів. Їх становище бажає бути кращим. Тому з керівниками ОТГ ми обговорили, яким чином його можна покращити. Добре, що вони розуміють проблематику і готові малювати «дорожню карту» стосовно того, що буде робитися, в яких закладах, які капітальні ремонти, які на це потрібні інвестиції. Зокрема, на обладнання, на інвентар, щоб відбулося покращення, щоб їдальні відповідали елементарним вимогам, щоб послугу харчування цінували. Так, раніше надавалася послуга харчування, але всіх вимог чомусь не враховували. До цього так не підходили, як от зараз хоче наша країна, — каже керівник ТОВ «Рамедас Україна».
А на зауваження щодо малих порцій, які були минулого року, зазначає, що цьогоріч меню буде оновленим. Мовляв, культуру харчування прищеплюватимуть комплексно. Де потрібно було, вже зробили косметичні ремонти, завезли холодильне, теплове обладнання, інвентар, поставили мийки. Але разом з тим попрацювали і над зміною асортименту страв, що мають готувати дітям. Запланували призвичаювати дітей до здорового харчування. Але чи вдасться організаторам досягнути поставленої цілі, побачимо. Адже для цього потрібно докласти чималих зусиль і для переобладнання належним чином їдалень і, що не менш важливо, навчити по-новому куховарити працівників, які звикли десятиліттями готувати звичні страви. Втім час покаже, а головні експерти – діти – належно оцінять.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

Освіта

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *