Незалежна громадсько-політична газета

Жителі Гути-Боровенської судяться з Волинською ОДА

Скаргу гуто-боровенців щодо приєднання їхньої ОТГ до Камінь-Каширської ОТГ розглядає Волинський окружний адміністративний
суд.

75_tn

Люди вважають протиправним рішення облдержадміністрації про приєднання населених пунктів, що входили до Гуто-Боровенської ОТГ, до Камінь-Каширської. Адвокат Андрій Сухацький, який відстоює інтереси громади, зазначив у коментарі телеканалу “Аверс”, що приєднання Гуто-Боровенської сільської ради протирічить чинному законодавству. Зокрема, в частині того, що Конституція передбачає право громади на добровільне об’єднання. Його люди виявили і у 2019 році була створена ОТГ. А от про приєднання Гуто-Боровенської сільради до Камінь-Каширської, каже, ніхто не питав думки місцевих жителів. Таким чином Волинська ОДА вчинила ряд порушень. Адже тоді Кабмін видав зміни до методики формування спроможних громад, якими зобов’язав облдержадміністрації провести нові розрахунки ефективності та їх спроможності. На думку представників громади, розрахунків стосовно Гуто-Боровенської громади адміністрація не проводила. Принаймні для того, аби все це детально з’ясувати, люди і звернулися до суду. Утім відповідач на засідання уже вкотре не з’явився.
— На мою особисту думку, ігнорування судових засідань, не надання належних документів, доказів може свідчити про те, що дійсно є факт порушень при прийнятті відповідного рішення, — висловлює своє бачення Андрій Сухацький і припускає, що Волинська обласна адміністрація свого часу не здійснила оцінку рівня спроможності, не врахувала показник діяльності громади.
Відтак наразі суд відклав засідання і призначив дату наступного. Воно має відбутися 1 березня. Втім, якщо відповідач не з’явиться і наступного разу, до нього можуть застосувати примусовий привід.
Поряд з цим зауважимо, що жителі Гуто-Боровенської громади звернулися за захистом своїх прав і до окружного адміністративного суду Києва із позовом до Кабінету Міністрів, оскільки остаточне рішення приймав саме він.
— Люди сподіваються, що вони виграють ці судові справи, бо за кілька місяців перебування їхніх сіл у складі великої Камінь-Каширської ОТГ уже змогли порівняти, які зміни у них відбувалися, коли була Гуто-Боровенська ОТГ, і як тепер не відчувають поступу вперед після приєднання до Камінь-Каширської громади, — зауважує колишній голова Гуто-Боровенської сільської ради Михайло Оліферчук.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

Please enter banners and links.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *