Незалежна громадсько-політична газета

Умілець із Бихова звів дім із дерева та глини

Тепер помешкання Івана та Людмили Пилипчиків зимою добре зберігає всередині тепло,
а влітку — прохолоду

unnamed (1)

Усе створено руками господаря
Нетипова за технологією будівництва двоповерхова екохата Івана Пилипчика, оточена плетеним парканом з дикорослого винограду, і досі привертає зацікавлені погляди любешівців, хоч і стоїть у Бихові вже добрий десяток років. А надто своєю незвичністю та національним духом вабить око заїжджих. Господар розповів, що ідею створення житла виношував кілька років, вивчаючи досвід європейських проєктантів та, зрештою, застосував австро-угорський манір: екологічно чисті матеріали та індивідуального дизайнерський смак. Так, усього за три роки майстрові вдалося втілити мрію в реальність.

unnamed (3)

Хата стоїть на каркасі — дерев’яна основа, заповнена дровами, змішаними
з глиною
unnamed

— Відомо, що стародавні хати, виконані з дерева та глини, зберігаються сотні років, — зі знанням діла наводить факти досвідчений майстер. — Працюючи на будові, нерідко доводилось розбирати старі дерев’яні помешкання. Разом із тим помічав, що попри довговічність споруд під штукатуркою добре зберігається дранка. У моєму випадку використано аналогічний принцип: дерев’яний каркас заповнюють поліна, змішані із глиною та січкою — це і є основа, на яку нанесено суміш штукатурки. Таким чином зовнішні стіни вийшли завтовшки 50 сантиметрів. Живі стіни, інакше і не назвеш…. Нетоксична споруда має велику конструктивну міцність, що забезпечує будинку гарну здатність до терморегуляції, — ділиться досвідом Іван Пилипчик.
Внутрішнє облаштування помешкання — фантазія майстра
Певно багато хто з читачів пам’ятає народну мудрість: своя хата — своя правда, своя стріха — своя втіха. В оселі Пилипчиків панує національний колорит. Невипадково для свого дому Іван обрав саме привітний етнічний стиль такої собі хати-музею з деяким присмаком сучасності. Так, чільне місце у господі замість стародавньої печі займає стилізований камін. А ось невеличку сімейну бібліотеку розмістили на гілках-полицях імпровізованого розлогого дерева. Серед елементів хатнього начиння — предмети старожитності, поєднані з глиняним посудом, придбаним у наш час. Усі меблі — ліжка, столи, шафи, кухонна стінка — з натуральної деревини, розміщені на площі будинку в 170 квадратів, Іван виготовив власноруч. Загалом кожен куточок помешкання Пилипчиків оформлений з дотриманням особливого магнетизму та водночас функціональних потреб його мешканців. Завдяки цьому оселя виглядає ошатною і гостинною. Не дивно, що на сімейні свята в домі Івана та Людмили завше людно.
— У нас люблять погостювати, — каже господар. — “Офіційну” частину прийому, як правило, проводимо на кухні, а далі переміщуємось на другий поверх –- територію домашніх розваг.
На чималій відпочинковій зоні горішнього поверху Іван розмістив більярдний та тенісний столи, виготовлені винятково власноруч, барну стійку, оточену важкезними дубовими стільцями. Утім справжньою гордістю є сауна, що її натрудженими руками самотужки обладнав молодий та умілий Іван Пилипчик.

***
unnamed (6)Із особистих причин родина Пилипчиків не виявила згоди для розміщення їх сімейної світлини на шпальтах видання. Втім люб’язні господарі надали можливість продемонструвати їхнє житло.
На цікавій екскурсії побувала
Леся Мінібаєва,
село Бихів. Фото автора.

Передрук матеріалів без дозволу редакції заборонено.

 

ПУБЛІКАЦІЇ, ЦІКАВО

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *