Незалежна громадсько-політична газета

Як не заплутатися у бюлетені

120140754_164800865253085_7276692408854630440_oЗа кілька днів вибори.  Значна частина людей відверто визнає, що не знає і не розуміє тонкощів заповнення нововведених бюлетенів.  

25 жовтня усі, хто має право голосу, отримають на виборчих дільницях 4 бюлетені. Для розрізнення типу виборів і легшого підрахунку голосів вони будуть різнобарвними:

бюлетень блакитного кольору – для вибору депутатів обласної ради;

світло-зеленого – депутатів районної ради;

світло-жовтого або кремового – відповідно депутатів міської чи сільської (селищної ради);

світло-рожевого кольору – з виборів очільника громади.

БЮЛЕТЕНЬ 1БЮЛЕТЕНЬ 2

Бюлетень для голосування за голову міської, селищної, сільської ради буде звичним, тож  зі списку прізвищ кандидатів треба буде обрати одного і поставити навпроти нього «плюс» (або будь-яку іншу позначку). Передбачається, що в населених пунктах із кількістю виборців до 10 тисяч осіб так само поіменно голосуватимуть за депутатів до рад. Тобто бюлетені матимуть традиційний вигляд для виборів депутатів у ради Сошичненської та Прилісненської громад.

Натомість для голосування за депутатів районної та обласної, а також міської та селищної рад, кількість виборців у яких перевищує 10 тисяч осіб, на дільницях отримають нові бюлетені. Тепер уся інформація буде лишень з лицьового боку. Складність у тому, що ліворуч ви побачите перелік партій, по центру – клітинки для позначок, а праворуч – перелік кандидатів від кожної політсили на вашому територіальному окрузі. Аби бюлетень визнали дійсним, необхідно обрати зі списку партію і поставити навпроти неї “плюс” (чи іншу позначку), а в правій частині бюлетеня обрати КАНДИДАТА від ЦІЄЇ партії та вписати його НОМЕР у «віконце». Рекомендовано робити це за трафаретом, який раніше був на конвертах та листівках (приклад1). Тож, наприклад, якщо ви обрали кандидата за номером 5 або 12, то у «віконці» навпроти обраної партії слід вписати максимально точний номер «05» або «12». За межі трафарету виходити не бажано! Важливо: «плюс» та індекс мають стояти в клітинках одного ряду – не можна голосувати за одну партію, але за кандидата від іншої (приклад 2). Водночас бюлетень буде дійсним, якщо виборець проголосує тільки за партію і не поставить  номер за кандидата. У такому разі голос виборця піде на підтримку партії в цілому.

Якщо виборець зробив помилку при заповненні, він має право звернутись із письмовою заявою до члена виборчої комісії, який видав йому бюлетень, з проханням видати йому інший.

Порядок заповнення нового бюлетеня:

  1. Обрати партію та поставити в квадраті навпроти неї відмітку.
  2. У другому квадраті вписати номер кандидата, якому хочете допомогти піднятись у відповідному територіальному списку своєї партії.

БЮЛЕТЕНЬ 3

Підготувала Іванна ВЕЛИЧКО.

Вибори

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *