Незалежна громадсько-політична газета

Люди не можуть зібрати врожай, бо єдину дорогу, яка вела на їхні поля, розрили

3

Утім, якби це були лише тимчасові незручності, змогли б миритися. Однак жителі вулиць Ватутіна, Дружня, Злагоди, Грушевського, Комарова, провулків Затишна, Шевченка Каменя-Каширського, які користуються земельними наділами за автозаправкою «WOG», припускають, що тепер доїзд до полів буде часто проблемним, або ж взагалі неможливим. Вільну територію поруч з АЗС міська рада виставила на аукціон. Право на її оренду виграв один із місцевих підприємців і вже розпочав там будівельні роботи.

— Звичайно, ми не бачимо в цьому нічого поганого, але у таких випадках потрібно враховувати й інтереси інших людей. А тут виходить, що у користуванні підприємця опинилася ділянка разом із дорогою, яка веде до наших городів, — кажуть містяни, які наполягли, щоб керівництво мерії і представники земельного відділу виїхали на місце та розібралися, чому так сталося, а заодно запропонували варіанти вирішення проблеми.
Відтак минулого четверга міський голова Василь Бондар разом зі спеціалістом земельного відділу міськради Володимиром Величком приїхали на прохання людей. На ділянці працівники електропостачальної організації якраз закладали кабель у рів, попередньо викопаний на дорозі, що вела до полів. Як пояснили, ці роботи вони проводили на замовлення підприємця, що зводить тут приміщення (він, відповідно до умов аукціону, зобов’язаний був перенести електроопори за власні кошти).
— Скажіть, кудою має проїхати комбайн, трактор, автомобіль чи навіть мотоцикл, велосипед? – апелювали до посадовців користувачі землею.
Однак міський голова, пройшовшись по території, хоч і зрозумів проблему, та все ж звинуватив людей у самозахопленні. Мовляв, офіційно у них немає права на користування цими полями, а підприємець он суттєво поповнив бюджет міської ради.
Така позиція Василя Івановича навіть образила простих роботяг.
— Як це «самозахват»? Ще у 70-х роках цю землю було роздано людям для ведення городництва. Відтоді нею вони і користуються. Були роки, що і ми платили у місцеву казну за користування полями. Проте, якби ж міська рада була зацікавлена в цьому та дійсно дбала про наповнення бюджету, то продумала б, як юридично правильно все це оформити, і люди платили б. І не лише за ці поля, а й у інших урочищах, — розмірковували містяни, що прийшли на зустріч.
Втім міський голова разом із землевпорядником походили, подивились і припустили, що міська рада могла б подбати про те, щоб дорогу зробили в іншому місці – з іншого боку автозаправної станції. Але там ростуть кущі і на момент зустрічі ще не було відомо, у чиїй власності ця територія. Тож люди переконані, що міська рада не зможе оперативно вирішити це питання.
Зрештою, підприємець Віталій Остапчук, який виграв на аукціоні право на оренду земельної ділянки площею трохи більше 9 соток, яка зайняла і дорогу, що вела до городів, погоджується уступити місце для шляху і продовжити свій наділ в іншу сторону, якщо міська рада переробить документи та допоможе засипати яму. А поки що, каже, люди можуть їздити і через його ділянку.
— Рів зараз засиплють і там можна буде проїхати, — каже Віталій Васильович.
Людей же турбує не тимчасове вирішення проблеми. Їм працювати на полях цілорічно: зібрати врожай, підготувати поле до наступного року, засіяти/засадити, обробити/доглянути і т.д. Сюди час від часу муситиме їхати сільськогосподарська техніка, інший транспорт. А тому господарі налаштовані відстоювати шлях до полів до останнього.
— В голові не вкладається, як міська рада, не подумавши про людей, включила в межі ділянки, яку виставляла на аукціон, дорогу, котрою користувалися всі. При тому, що іншого доїзду до наших полів немає! — обурюються.
Міський же голова пообіцяв передусім звіритися із земельною документацією, щоб пересвідчитися, чи дійсно дорогу включили у виділену ділянку. Проте абсурдним здається те, що не зробив він цього раніше. І не лише журналістам. Не вірять на слово чиновникам і люди. А тому в той же день вони написали звернення у мерію, яке мали намір зареєструвати у канцелярії, щоб отримати на нього офіційну відповідь.
— Якщо нашу проблему не вирішать, мусять надати відповідь. А з нею ми вже звернемося в прокуратуру. Нехай розберуться у правомірності дій міської ради, — категорично налаштовані містяни.
Хоча у міськраді кажуть, що свої претензії та зауваження люди мали можливість висловити на громадських обговореннях детального плану забудови цієї ділянки. Однак чомусь цього не зробили.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

Передрук або використання у будь-якій формі матеріалу без письмової згоди редакції заборонено!

СИТУАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *