Незалежна громадсько-політична газета

ВУЖКГ (не) винне, що з крана ледве дзюрчить вода

Ми зумисне виокремили частку “не” дужками, адже наступна ситуація доволі неоднозначна, як може здатися відразу.

20200804_113136Більше місяця мешканці трьох приватних будинків з провулку Матросова Савлуки, Тарасюк, Пільтей, які розташовані по сусідству, мають проблеми із водопостачанням. Вода то є, то відсутня взагалі. Та й в ті щасливі моменти, коли вона нарешті з’являється, тиск настільки малий, що людям доводиться подовгу чекати, аби елементарно наповнити нею невелику каструлю, щоб приготувати їсти, не кажучи вже про щось більше. Своїй проблемі камінь-каширці спробували знайти раду в комунальників. Усе нібито логічно, бо саме Камінь-Каширське виробниче управління житлово-комунального господарства надає їм послуги із водопостачання, за які містяни справно платять по визначеному загальному тарифу. Та у ВУЖКГ не надто спішать допомагати. Чому?

– Де таке бачено, щоб у місті, яке має водогін, більше місяця жителі сиділи без води. При тому, що ми справно платимо за її споживання, відсутня заборгованість, – обурюються наші співрозмовники. – Ще щастя, коли вода хоч трохи жевріє із крану. Тоді можемо набрати для власних потреб. А так, ні помитися нормально, ні, вибачте, до туалету сходити. Як тільки почалися перебої з водопостачанням, телефонували в комунгосп. Але у відповідь нічого конкретного не почули. Згодом особисто спілкувалися з головним інженером Олександром Гордійчуком, він пообіцяв прислати майстра. Довго чекали. Нарешті після другого дзвінка майстер прийшов, подивився та відповів, що будуть щось вирішувати. На тому все. Вже й з письмовою заявою зверталися до ВУЖКГ, попросили допомогти нам. Знову у відповідь обіцянки і жодних конкретних дій. Ми ж то користуємося водою не на дурняк, а сплачуємо за це господарству комунальну плату.
У Камінь-Каширському виробничому управлінні житлово-комунального господарства позицію клієнтів поділяють не повністю. Власне, як зрозуміли журналісти з подальшої розмови з головним інженером Олександром Гордійчуком, для комунальників мешканці цих будинків по провулку Матросова — не зовсім то й клієнти, а “особи, які з порушенням правил, не отримавши попереднього дозволу, підключилися до мережі водопостачання”. За словами Олександра Степановича, проєкт на це у них відсутній, відповідно спеціалісти господарства не знають, як відбувалася “врізка”, якого діаметру прокладалися труби, що, можливо, вплинуло на те, чому нині відбуваються перебої з постачанням води. Тим більше люди згодом не передали труби на баланс господарства. Тому, мовляв, нехай самі й ладнають. Шукати, де трапилася поломка, тим паче займатися ремонтом, у ВУЖКГ не будуть.
– Працівники комунального господарства не зобов’язані зазначеним домовласникам проводити жодних ремонтних робіт. Тиск у міській мережі на сьогодні є нормальним. У решті осель на провулку Матросова проблеми відсутні. А з якої причини у згаданих громадян інакше, доводиться тільки гадати. Люди проводили воду без проєкту, без технічних умов, самі якою трубою захотіли. Ми ж не знаємо, який діаметр тієї труби. Чи достатньо її для підтримання стабільного тиску. Може десь забився водопровід чи передавили. Він їхній, то хай шукають, де проблема. Щоб її вирішити, готові допомогти власникам будинків технікою, спеціалістами. Однак не збираємося робити це коштом комунгоспу. Будівельні робити ми не проводимо. У нас немає бригади, – пояснює Олександр Гордійчук.
Варіантів у містян, а всі вони похилого віку, залишається небагато: або гуртом брати до рук лопати і починати копати в надії знайти причину перебоїв у роботі водогону й, можливо, тоді їх підтримає комунгосп (звичайно, фінансові витрати понесуть пенсіонери), або отримати технічні умови на підключення до системи водопостачання, розробити проєкт, оформити за правилами документацію. І тоді господарство зобов’язане буде виконати ремонт, знайти і усунути поломку власним коштом.

На продовження теми: Є ще одна причина нарікати містянам на роботу комунального господарства. Мова піде про те, як у Камені-Каширському відбувається вивіз сміття. У грудні 2018 року вони уклали договір із ВУЖКГ. Відходи мали б забирати двічі на місяць. Але щось пішло не так…
– Спочатку вивозили справно за графіком. Проте цілий липень сміттєвий контейнер, розташований поблизу наших будинків, стояв заповнений. Нарешті після дзвінка забрали. Зараз сміттєвий бак знову повний. У нас вулиця чистенька, квіти ростуть. Хочеться в комфортних умовах жити. А добитися того важко, бо міські служби часто забувають про те, що їх обов’язок – дбати про людей, котрі їх фінансують зі свого гаманця, – мовлять насамкінець.
Олександр ПРИЙМАК.

 

Передрук або використання у будь-якій формі матеріалу без письмової згоди редакції заборонено!

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *