Незалежна громадсько-політична газета

Найкращі результати ЗНО – в одному класі

На сайт

На сайт 2

Нарешті вгамувався галас довкола зовнішнього незалежного оцінювання та розпочалася вступна кампанія. І хоча на Камінь-Каширщині цьогоріч немає двістібальників, все ж є учні, які показали високі результати. Щоправда, не всі діляться своїми досягненнями на широкий загал, однак нам таки вдалося знайти кращих. І, тільки уявіть, троє з них навчалися в одному класі! Так, беззаперечними лідерами цьогорічного тестування у районі стали вчорашні учні 11-А класу НВК №2 міста Каменя-Каширського: Артем Дейнека й Ірина Сус набрали вище 190 балів з усіх чотирьох предметів, а їхня колега Владислава Кот – з трьох.
Артем Дейнека – неодноразовий стипендіат міської ради та районної державної адміністрації – набрав у сумі 778,5 бала із 800 можливих. Він отримав 198 балів з математики, 196 — з фізики, 192,5 — з української мови та літератури і 192 бали – з англійської. Юнак не береться стверджувати, що з кожного предмета мав ґрунтовні знання до того, як почав готуватися до тестування. Проте він вчасно зрозумів, у чому слабкий, і посилено працював над цим. Зізнається, англійську почав серйозно вчити лише в 11 класі, хоча переконаний, що не має талантів до вивчення мов. Водночас, зауважує, мав хороші знання з математики і непогано розбирався у фізиці. Наприклад, на пробному тестуванні з математики набрав 198 балів. Тоді повірив, що може скласти тест на усі 200. Але від найвищого результату Артема відділила неточність ціною у два бали.
– Проблем з часом у мене не було, — каже Артем. — Але я дуже боявся зробити помилку в простій вправі. Навіть при підготовці будь-яке завдання було для мене посильним, однак траплялися банальні похибки в обчисленнях. Тому під час тесту багато все перевіряв. На останнє завдання елементарно не вистачило сил для повторних обчислень. І там якраз закралася помилка.
Тестування, звичайно, дуже важливе, але це все ж така контрольна, як і будь-яка інша в школі. Просто більше завдань. А ніч перед ЗНО – для відпочинку. Погана ідея — вчити в останній момент, навіть якщо нічого не знаєш. З ясним розумом ти хоча б зможеш на 100% використовувати знання, які в тебе є, і щось вирішувати.
Найважливішим для випускника був результат із фізики, яка вкрай необхідна на вподобаному ним факультеті – інженерія програмного забезпечення. Тож, надіємося, завдяки високим результатам Артемова мрія невдовзі стане реальністю.

На крок ближче до поставленої мети ще одна випускниця НВК №2 Ірина Сус, яка склала історію України на 197 балів, географію на 195,5, українську мову та літературу на 194 та математику на 192 бали. Відтак у неї з Артемом рівний загальний бал. А маленький секрет високих досягнень – самодисципліна. «Не маєш самоорганізації – не отримаєш якісних знань», – зауважує дівчина. А до того ще й треба вчитися протягом усіх 11 років, адже це забезпечить більше половини успіху на тестуванні. Усе інше – фактично узагальнення і систематизація засвоєного раніше. У цьому неабияк допомагає Інтернет. Майбутнім випускникам Ірина радить проходити тести минулих років, адже так ти «набиваєш руку», вибудовуєш стратегію, як визначити правильну відповідь, коли не впевнений.
– Потрібно виробити звичку і скласти графік. Мотивації завжди не буде, важливо мати дисципліну. Не прикриватися втомою і поганим настроєм. Розумно планувати. Не перевантажувати себе, наприклад, трьома годинами занять. Через деякий час інформація важко сприйматиметься і це буде неефективно. Потрібно працювати дозовано і не забувати про дозвілля, – додає майбутня студентка-юристка.
Цікаво, що ЗНО стало для Ірини деяким парадоксом. Тест, який вона не очікувала скласти добре, вийшов найкращим. Дівчина найбільше боялася історії і навіть за місяць до тестування, стверджує, з цього предмета мала найгіршу базу, у порівнянні з іншими. А ще складала цей тест на свій день народження. І хоча перед ЗНО настрій був мінливим – віра в себе перепліталася з панікою, – на іспиті дівчина була спокійною і доклала усіх зусиль, аби досягнути поставленої мети.

Високі бали отримала також Владислава Кот. Вона склала ЗНО з української мови та літератури на 194 бали, математику та англійську мову – на 190. Дівчина зуміла використати карантин на свою користь і працювала в цей час над покращенням своїх результатів. Каже, не меншу роль на шляху до успіху зіграли педагоги, які дали гарні базові знання і всіляко допомагали випускникам підготуватися до тестування: вони були впевнені, що з такими наставниками подолають усі труднощі, адже не мали права підвести їх. Крім того, Владислава також переглядала відеоуроки, проходила різноманітні курси та марафони в інстаграмі. «Головне – знати предмет і бачити мету», – впевнена наша героїня. Відтак, дівчина не просто підтвердила свій рівень знань та шкільні оцінки, але й змогла піднятися на ступінь вище. Наразі Владислава визначається із вибором спеціалізації та університету, але, зізнається мама абітурієнтки, у неї чітко виражені нахили до вивчення мов та неприхована любов до англійської. Можливо, це стане основою її майбутнього фаху.
Із випускників НВК №1 міста високих результатів досягли Іванна Каширець, Анастасія Бащук та Анастасія Занчук, які отримали по 194 бали з математики та англійської мови відповідно. Крім того, Анастасія Занчук склала на високий бал тест з української мови та літератури, Анна Маріцька – історію України, Катерина Шиліпук – українську мову та літературу, а стипендіат міської ради Іван Борох – математику. Із випускників сільських закладів освіти високими балами потішили Анастасія Поворознік (ЗОШ І-ІІІ сткпенів с. Підцир’я) та Катерина Давидюк (ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Добре). Ми ж гордимося кожним випускником і бажаємо їм досягнути омріяних вершин з легкістю.
Іванна ВЕЛИЧКО.

 

Передрук або використання у будь-якій формі матеріалу без письмової згоди редакції заборонено!

НОВИНИ, ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *