Незалежна громадсько-політична газета

Один у полі не воїн, а разом ми – потужна сила

дУНАЙЧУК

Депутат Волинської обласної ради Валерій Дунайчук називає себе командним бійцем і переконує, що лише спільна, злагоджена робота з іншими народними обранцями, які представляють район, керівниками місцевого самоврядування, підприємств, установ, активною громадськістю дозволяє покращувати життя краян, вирішити чимало нагальних проблем громади. Сьогодні Валерій Савович погодився розповісти про досягнуте на депутатському фронті.

– Валерію Савовичу, давайте найперше поговоримо про успіхи. Чого особисто ви добилися для Камінь-Каширщини за час депутатської каденції і що маєте на меті ще зробити?
– Проблеми у районі були завжди і їх залишається ще чимало. Саме життя підкидає нам щоразу нові виклики. Тутешні мешканці, як і скрізь в Україні, відчувають потребу в підтримці держави, депутатів, бо їхнє фінансове становище недостатнє, аби вирішувати свої запити самотужки. Значна частина людей не може дозволити собі дороговартісні медичні послуги, без додаткових субсидій оплатити комуналку, самотужки відновити чи збудувати дім, коли, не дай Боже, останній знищила пожежа. І таких “не можуть” назбирається величезна кількість. Зокрема, я і мої колеги–депутати Анатолій Бусько, Леонід Стефанович, Анатолій Філюк, обрані від Камінь-Каширщини до обласної ради, працюємо над тим, аби допомогти громаді. Наскільки успішно нам вдається впоратися із тим, думаю, найкраще знають наші виборці. Зазначу тільки, що питання, котрі стосуються району, постійно у мене на контролі. У міру обсягу коштів, які обласна рада виділяє депутатам на допомогу громадянам, надаю грошову підтримку кожному, хто цього дійсно потребує. Насамперед – важкохворим краянам на здійснення оперативних втручань, лікування, купівлю медикаментів. Звісно, хочеться завше допомогти багатьом, але можливості обмежені, тому шукаю підтримки інших депутатів, місцевого керівництва, благодійних фондів, небайдужих. Таким чином, до прикладу, вдалося зібрати потрібну суму для проведення операції кохлеарної імплантації (вживлення слухового протезу) дівчинці із нашого району, яка від народження не чула. Однак не припиняю старатися, адже, як зауважив на початку, проблем є вдосталь.
– На жаль, рівень захворюваності серед дітей, які мешкають на теренах району, з року в рік тільки зростає. Майже два десятки з них мають орфанні (рідкісні) хвороби. А тому потребують постійного кваліфікованого лікування, зокрема, і спеціального лікувального харчування. Останнє – надзвичайно дороговартісне і батьки таких дітей не завжди можуть забезпечити його. Чи сприяли ви, як депутат обласної ради, у вирішенні цього болючого питання?
– Знову ж додам, такі складні випадки вимагають співпраці усіх представників Камінь-Каширщини. Якщо говорити про діток із фенілкетонурією, мова йде про десятки тисяч гривень, що їх мусять щоразу десь брати рідні для лікування нащадків. Полишені сам на сам із цим, звісно, вони не впораються. Тому з нашого боку робиться все можливе, щоб підтримати родини, у яких виховуються діти з орфанними недугами. Так за останні два роки з коштів перевиконання районного бюджету на ці потреби було виділено понад 200 тисяч гривень. Кілька десятків тисяч гривень допомоги надійшло й з міського бюджету. Крім того місцевими бюджетами, обласним теж, здійснювалося фінансування програм сприяння камінь-каширцям, які страждають на цукровий і нецукровий діабет. Передбачені гроші пішли на закупівлю інсулінів.
– До речі, якщо ми вже згадали тему медицини, на ваш погляд, нині у лікувальних закладах району достатньо сучасного медичного обладнання для порятунку пацієнтів? Зважаючи на коронавірусну загрозу, питання більш ніж актуальне. Не в останню чергу тому, що, стикнувшись із нею, чимала кількість українських лікарень виявилась неготовою. Там бракує апаратів штучної вентиляції легень, кисневих концентраторів. Не буду братися стверджувати як тепер, але на початках їм не вистачало навіть елементарних засобів захисту.
– Безперечно, стан і наповненість матеріально-технічної бази місцевих лікувальних закладів у повній мірі не задовольняє вимог, що ставить перед ними сьогодення. Та робота над тим, аби замінити частину застарілої апаратури новою, постійно триває. Сучасне медобладнання поступово закуповується, хоч і не так швидко, як нам, можливо, хотілося б. Не в останню чергу сприяють тому обласна рада, депутати, які постійно лобіюють це питання з трибуни. Наприкінці березня із обласного бюджету було виділено 60 мільйонів гривень Волинській обласній клінічній лікарні на придбання необхідних засобів захисту й обладнання, розхідних матеріалів. Частину з них отримала Камінь-Каширська центральна районна лікарня. Тому рятувати людей є чим. Наше завдання — продовжувати зміцнювати базу медичних установ району, аби вони ставали більш конкурентоспроможними, могли надавати більший об’єм послуг пацієнтам.
Олександр ПРИЙМАК.

 

Передрук або використання у будь-якій формі матеріалу без письмової згоди редакції заборонено!

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *