Незалежна громадсько-політична газета

Камінь-Каширщині бракує нових “швидких”

images (42)У справі порятунку життя кожна секунда – на вагу золота. І чи дістанеться до постраждалого фельдшерська бригада медичної допомоги вчасно, залежить від багатьох факторів. Зокрема, від технічного стану автомобілів «швидких». Нині у районному відділенні ЕМД Комунального закладу “Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” половину автопарку становить техніка ще радянського виробництва. Старенькі “УАЗи”, якими послуговуються в роботі наші медики, давно не відповідають сучасним вимогам, вкрай зношені та потребують заміни. Але надавати нові авто ніхто поки не поспішає. Тому спеціалісти служби змушені далі виконувати поставлені перед ними завдання на цих раритетах.
Сьогодні на весь район діє три пункти екстреної медичної допомоги. Один розташований в місті, інші – у селах Піщане і Сошичне. Камінь-каширському серед них із забезпеченням пощастило краще. Його фельдшерські бригади виїзди на виклики здійснюють на трьох авто, два з яких більш-менш “нові” – “Пежо Боксер” і “Мерседес”. У Піщаному окрім “УАЗа” є ще “Опель Віваро”. Сошичне має тільки “УАЗ” та й той на ладан дише. Про машини новітнього класу, обладнані всім необхідним для надання первинної допомоги, працівникам пунктів доводиться тільки мріяти. Щоразу вирушаючи на поміч хворим вони надіються, що їхні авто не зламаються дорогою. На жаль, подібні випадки вже траплялися не раз.
– Кожен наявний у нас автомобіль наразі потребує вкладень, ремонту. Коли говорити про “УАЗи”, то їх технічний стан найгірший… За день ми здійснюємо близько 15-20 викликів. На старих машинах робити це непросто. Єдина полегкість – нас забезпечують запчастинами, пальним, коли трапляється серйозна поломка, то “швидку” забирають до Луцька і там ремонтують, простіші неполадки – усуваємо на місці, – пояснює стан справ старший фельдшер Камінь-Каширського відділення ЕМД Іван Митчик. – Якби ми отримали нові авто – це значно спростило б виконання нашої роботи, пришвидшило б надання допомоги краянам.
Вони укомплектовані за зовсім іншим рівнем. Там є дефібрилятори, кисневі апарати, відсмоктувач, інфузомати, шини – повний набір обладнання і засобів, які допомагають рятувати людські життя. Того нині фельдшери, особливо сільські, часто не мають.
Олександр ПРИЙМАК.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *