Незалежна громадсько-політична газета

Вулиці Радянській варто залишити стару назву

В  інформації “Декомунізація: вулицям і провулкам — нові назви” (“Полісся” від 9 лютого ц.р.) йшлося про те, що Камінь-Каширська міска рада ухвалила рішення №4/27 від 22 січня ц.р., яким затвердила перелік вулиць і провулків, що підлягають перейменуванню згідно із Законом України “Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”. У цьому списку значиться і вулиця Радянська.

Ми, жителі згаданої вулиці, підписані нижче, вважаємо, що так званий закон про декомунізацію не поширюється на назву вулиці Радянська. Ми вважаємо, що назва вулиці Радянська є цілком і повністю похідною від назв та найменувань,  які на сьогодні так чи інакше присутні в назвах та найменуваннях державних і місцевих органів влади, як от Центральна Рада (на чолі з Грушевським), Верховна Рада України,  Волинська обласна рада, Камінь-Каширська районна рада, Камінь-Каширська міська рада і т.п. Крім того історично так склалося, що тільки в радах народних депутатів, органах місцевого самоврядування у свій час було зламано хребет царизму та комуністичного тоталітаризму. В епоху сучасної української державності навіть парламентська газета “Голос України” на зламі комуністичного тоталітаризму довгий час використовувала лозунг “Владу — радам!” Отже не можна говорити, що слово “радянська” є символом тільки вчорашнього комуністичного тоталітаризму. Навіть сьогодні словосполучення “влада — радам” є актуальним через те, що українська демократія не має і ще довгий час не матиме іншого народовладдя. На більш детальний історичний аналіз ми не претендуємо. З огляду на це ми звертаємося до депутатів міської ради з наполегливим проханням залишити назву вулиці Радянська. Під час ухвалення відповідного рішення просимо врахувати нашу думку.

Жителі вулиці Радянської Ю.Я.Каденчук, О.С.Гордійчук, В.Ф.Філюк, М.М.Гембік, Л.К.Антонюк і інші, всього 17 підписів, м.Камінь-Каширський.

 

ПУБЛІКАЦІЇ
13 comments on “Вулиці Радянській варто залишити стару назву
 1. Нас цікавить тільки чітке визначення в якому передбачаються на рівні яких статтей цього Закону вулиця Радянська має переміновуватися. Інакше якщо міська рада не дасть цього визначення будемо вважати що вулицю збираються перемінувати не законно оскільки самі жителі цієї вулиці проти зміни цієї назви. Крім того ніхто не дає пропозицій на іншу назву оскільки озвучення іншої назви з вуст секретаря міської ради не є такою як можна назвати законною оскільки Їй ніхто не уповноважував. Відсутня заява від громадян, а також відсутні будь-які пропозиції інших зацікавлених осіб. Крім того якщо яка комісія і пропонує чи запропонувала слід було б повідомити представника від цієї вулиці про це засідання, а інакше повне ігнорування громадян, виборців. До цього часу міська рада не дає відповіді на ці запитання. Але поскільки Законом не заборонено мати таке найменування тому ця назва є доступною та законною. Що не заборонено те дозволено.

  • Шановний пане Каденчук, вулицю не переміновувати треба , а перейменувати і то негайно. З огляду на те, що в головах частини мешканців вашої вулиці нема власного усвідомлення про необхідність декомунізації, нема також розуміння, що прийнято відповідний Закон України і його необхідно виконувати, то я пропоную їй нову назву – імені Нестора Махна. Ця назва аккурат підійде для таких мешканців, котрі розуміють демократію і права громадян на свій лад, котрий не вкладається ні в законодавче русло, ні в звичайну людську логіку. Каденчук пише “Що не заборонено те дозволено”, зовсім ігноруючи, що саме радянські символи, назви і т.п. ЗАБОРОНЕНІ відповідним Законом України!!! І якщо місцева влада не виконає цих вимог, це з часом змушений буде зробити вищестоящий орган виконавчої влади. Вам то треба? Не демонструйте свою ватність і політичну обмеженість, панове. Ви ж проживаєте не в Лугандонії, а на західних землях України, територіально – майже в Європі. Ще й, неборака, записувався в партію “Укроп”, як хотілося стати депутатом, позиціонував себе представником “УКРаїнської Організації Патріотів”. Ото такі б “патрійоти” й пудрили людям мізки на сесіях райради, бо бачте з документами буде морока…

 2. Шановний коментаторе Камінь, а що загубив король Баварії Людвіґ ІІІ в околицях Каменя у 1914 році? Хіба, як пруський генерал-фельдмаршал вів наступальну операцію під час І світової війни? В річці Цир він чоботи все одно не мочив і дубів на Дубицьку також не саджав. То як його дотулити до вул.Радянської? Хіба щоб гикавка напала на його тлінні останки через таку честь?

 3. Шановий пане “Василь”, Рада яке можна писати з великої букви є саме українським винаходом оскільки ще в березні 1917 року коли більшовицької влади на чолі з Ульяновим не тільки не “пахло” але й не передбачалося оскільки як усім відомо у С.Петербурзі тільки в листопаді стався переворот. А от Цетральна Рада на чолі з Грушевським Вже взяли собі владу в Києві. Багато хто шукає і в тому числі так звані українські демократи української демократії але Вона у Вас під ногами, її тільки варто підтримати та застосовувати. ТОму Рада не є тільки символом тоталітаризму. Символ комуністичного тоталітаризму є однопартійність, переважання на шкоду суспільству однієї групи, політичної сили над іншими що сталося в СССР більшовиків потім комуністів і ради тут зовсім не причому. Але якщо Ви хочете так думати будь-ласка Вам не забороняється. Навіть сьогодні шановний вчорашнього Януковича змогли повалити в Радах оскільки якщо Вам не змінює пам”ять коли Ради почали на Західній Україні переходити на демократичні ланки влада сатрапа почала падати. ТО у чому річ? Але в застосуванні сьогодні цього закону “Про декомунізацію” у перше за всю історію української демократії застосувано так званий “превентивний” метод коли місцеве самоврядування у чомусь не згодне то тут таки голова райдержадміністрації який навіть не питає дозволу у місцевого самоврядування і якому навіть за Законом не дали таке право крім вищезазначеного у цьому випадку приймає рішення яке з самоврядуванням та з українською демократією немає нічого спільного. Це апробація так званої “нової” президентської вертикалі, децентралізації коли місцеве самоврядування у чомусь не згодне РДА застосує силу Закону до місцевого самоврядування. Тепер прямо кивають на голову РДА або на голову ОДА і міська рада таким чином з місцевим самоврядуванням нічого спільного немає поскільки навіть у цьому питанні на скільки Ми знаємо не було аж ніяких консультацій з місцевим населенням. Це тривожний сигнал. Відносно Ваших слів про вул. Комуністичну та комунальне господарство то просто вросто вражає Ваший світогляд оскільки ці слова навіть не однокоріневі і нічого спільного між собою немають. Ви хоч шановний інколи українську читанку почитуйте.Ви просто смішні.

 4. Якби була вулиця Комуністична, то також не варто було б перейменовувати, оскільки, за логікою заявників, існує комунальна служба, комунальне майно, комунальна власність тощо? Перейменувати цю вулицю варто в першу чергу! Щод догодити Каденчуку з його селянськими хитрощами, дайте назву цій вулиці імені Каденюка – Героя України, першого космонавта незалежної України ))

  • Шановний пане Камінь! Дорогий земляче, Юрію Яковичу! Правдою у Ваших словах є те, що “… Багато хто шукає і в тому числі так звані українські демократи української демократії але Вона у Вас під ногами, …” А під ногами наша демократія тому, що тон у наших “реформах” задають аматори, люди, які себе вважають знавцями майже у всіх галузях знань. Ви, Вероніка Романович та й інші у Камені й поза ним говорите про децентралізацію та передачу повноважень місцевим громадам. Все правильно, але ж ніхто не каже, що без двопалатного Парламенту в Україні ця ідея є мертвонародженою та шкідливою для нашої держави. Мало того, її реалізація у такий простакуватий спосіб, яка вже проглядається на Закарпатті, в Бурштино-Рівненській народній республіці та деяких інших є прямим втіленням в життя намірів відомого кума – Медведчука про парад суверенітетів, федералізації та розпаду України з відходом її східних територій до новітньої Російської імперії. Причому, якщо Медведчук з підказками Кремля діє чітко, грамотно і послідовно, то частина його прихильників, яких політтехнологи називають “корисними ідіотами” підіграють цій затії через свою самовпевненість у “зірковості” та брак освітньої підготовки. На місцевому рівні є аматори, котрі з метою полегшити собі життя виступають “за колгосп”, але не в нашому селі. За декомунізацію, але не на нашій вулиці. Як можна тулити Центральну Раду до вулиці Радянської, скажіть мені? Ви знайдете в Грушевського, Винниченка чи інших тогочасних лідерів УНР термін “радянський”? Це суто ленінсько-сталінський неологізм, який вкорЕнився в головах людей старшого покоління і не асоціюється зі словом рада, оскільки радянські ради дискредитували суть цього українськго слово сповна. Водночас не світіться зі своїм знанням лексики та граматики, оскільки слова комунізм і комунальне є однокорЕневими і похідними від слова комуна. А тепер, принагідно, хочу звернутися до своїх земляків та влади, яка буде вирішувати питання декомунізації в частині зміни назв вулиць Каменя. Не ведіться на “фільзофів” і місцевих малоросів, котрі не прониклись суттю декомунізації, не розуміють цієї ідеї, але вносять вірус у програмне забезпечення нашого європейського вибору…Вулиця Радянська має бути першою у списку тих, які підлягають зміні назви!

   • “слова комунізм і комунальне є однокорЕневими і похідними від слова комуна.”: почитайте класиків марксизму-ленінізму і у Вас повністю відпаде охота порівнювати непорівнювані між собою слова комунізм та комунальна власність.))))) За вашими висловлюваннями то не тільки варто але й необхідно викинути з лексикону слова “комунальна власність” щоб не наразити себе на жорстке ставлення Закону у тому числі такого собі “Про декомунізацію”. Відносно того, що Грушевський не мав у своєму лексиконі слів “радянська” то це дійсно так але тільки через те, що цим словом скористалися по повній більшовицька банда на чолі з Ульяновим потім Сталін і іже з Ними тобто українським витвором скористалися бандити і це не означає, що цей витвір має піти у небуття оскільки такий він буде і має залишитися. Ради були, Є і будуть ще довго. Тому сьогодні говорити що влада у місцевого самоврядування не Є радянською по суті то вибачте це кривити бушею. Хіба що інші Вже намагалися сказати, що влада буде у Повітів, Гмінів і ще якою (польським, російським, румунським словами) небуть але не тільки радянською хіба що українською але українська влада на місцях є своїй суті радянською оскільки без приставки міська, обласна, районна влада є радянська через те що Корінь є РАДА- радитися. Потому шановний коли Ви говорите що Я є за вдачею якийсь там “селянський” то не варто кривити собі душею поскільки село по своїй суті є колискою української культури і все-таки потому варто для себе прийняти що слово Рада, “радянська” є колискою влади українських громадян на місцях тому тут-таки Грушевський не винен що цим українським винаходом скористалися бандити. Але Вже відносно того що пропонують назвати цю вулицю в К-Каширську “залізничною” то Вже повна лажа оскільки тут “залізничною” в минулому і в майбутньому навіть і не пахло оскільки тут напочатку становлення цієї вулиці і напочатку цієї вулиці було повне натуральне болото. Якщо Вже брати якійсь історичні реалій то Вже варто назвати ЇЇ “баварською” через те, що в 14 році тут неподалік беребував король Баварії, якщо Ви проти того що у Нас тут “радянська” це історчний нонсенс на який не варто сьогодні звертати уваги. Але саме у період “радянська” тут звичайне болото перетворилося в людський ареал на якій живуть як Ви Вже можете виразитися “радянські”, “селянські” та ще з яким ярликом для Вас громадяни, звичайні люди.

   • “оскільки радянські ради дискредитували суть цього українськго слово сповна.”: західна демократія має більш як трьохсотлітню історію свого розвитку. Ви для себе думаєте, що Законом “Про Декомунізацію” Ви відкриєте шлях для розвитку власної демократії? Але шановний у першу шукайте витоки демократії у своїй власній історії оскільки хто забуває свою власну перефразуємо той годує чужу армію. Тому Ради це в першу чергу наший власний український винахід оскільки в Європі на той час (1914р.) йшла перша світова, Україна була під окупацією Кайзера, а в Києві на чолі з Грушевським повстала перша Європейська демократія – Центральна Рада. І тому не потрібно забувати свої витоки на угоду політичним пристосуванцям. Учіть матчасть.

 5. Ага, варто залишити стару назву вулиці, аби її мешканцям не було потреби переробляти документи на майно та мати інші незручності. Ю.Я. Каденчук, не морочи людям голови, не позор міста і своєї вулиці Радянської без твердого покриття…

 6. Юрій Каденчук, на жаль, так і не зміг піднятися вище інспектора праці – посади, яку він займав свого часу в районі. Не дивлячись на його гіперактивність на сайті “ВІсті Каменя”, глибини мислення там рідко коли можна було зустріти. Не перейменовувати вул.Радянська, де жили його батьки, він пропонує через такі собі селянські хитрощі – аби не переробляти документи про власність. Ця вулиця має бути перейменована в числі перших, оскільки вона є найяскравішою ознакою радянщини. Бо за його логікою, для прикладу, вул.Комуністичну також не варто перейменовувати, оскільки існують комунальні господарства, комунальне майно та інші однокореневі слова, що об’єднані в слові комуна. Не смішіть і не позорте міста і Полісся, горе- мислителі і знавці топонімів та лексико-синтаксичного аналізу…

  • “такі собі селянські хитрощі: якби всі “селяни” мали б таку освіту як у Мене або усі “селяни” попрацювали б в державних структурах більше десятка років то звичайне селянське місто мало бути…. не знаю як і назвати. Але шановний не в мені справа, а в тому що багато хто у “радянський” період також здобував освіту та переважно саме ці громадяни голосували за незалежність Української держави але бачити на Що перетворюється Наша з Вами українська незалежність то найменше що з”являється то це гіркота поразки оскільки на тому місті де Ми будували і підтримували з”являються Маслозаводи з прямовистою назвою “Шиномонтаж” з молодими людьми на чолі. Добре що хоч не жебрачать.

  • “не зміг піднятися”: по-Вашому піднятися у цьому випадку це переміновувати вулиці всіх і вся навіть не зважаючи на чітке визначення в Законі. Отже міська рада дійсно пііднялася над собою і наприклад переміновують вулицю “8 березня” навіть незважаючи на те, що така назва навіть і близько не підпадає під виконання вищезгаданого нами Закону. На питання депутата від “Укропу” чому ж таке у Вас бажання член “Батьківщини” повідомив що не варто чекати днів коли на перемінування дадуть добро і на цю вулицю. Отже незважаючи що в Законах про працю цей день вважається святковим Вони бачите визначили між собою, що цю вулицю треба перемінуватти. На їхній черзі навіть вулиця яка носить назву Ю.Гагаріна. Отже ще раз – в міській раді присутній правовий нігілізм і однозначно не розуміння ситуації. І ще раз отже – це по-вашому “піднятися” над собою, але Ми говоримо, шановні пани Вам варто почитати Закон який стверджує зовсім інакше. Це називається дорвалися до влади і тому шановні поводяться зовсім так як у свій час сталіністи. Але сучасні сталіністи це по-нашому називаються ПОПУЛІСТАМИ.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *