Незалежна громадсько-політична газета

Господарі в розпачі: розсада чекати не може

розсада

Нарешті у Камені-Кашрському ліквідували стихійну торгівлю. Так, іронізуючи, можна сказати з огляду на те, що через введений карантин поряд із тимчасовим закриттям місцевого ринку та Пасажу заборонили продаж будь-чого на вулицях міста. Працівники поліції стежать за тим, аби прийняте міською радою рішення виконувалося, а тому на приринковій території, де завжди жваво велася торгівля, сьогодні дійсно порожньо. Однак продавці розсади та насіння, частина з яких не має магазинів, не вміє, та навіть і уявлення не має, як торгувати через інтернет, сьогодні стурбовані такою ситуацією.

«Як нам бути? Ми вклали чималі гроші, а тепер не можемо продати своєї розсади», — передає слова жіночок, які не знають, де подіти вирощене, депутат міської ради Петро Герасимик. За його словами, ситуація дійсно є проблемною, адже Уряд насправді дозволив продаж саджанців плодових та декоративних дерев, квіткової розсади, квіткового та овочевого посадкового матеріалу. Та у нас, виходить, нема місця для цього. З іншого боку не знають, де придбати потрібну розсаду, і жителі району, які зазвичай це робили на ринку.
— Але справа тут не лише у карантині. Проблема не зникне після його закінчення, стихійна торгівля може знову повернутися. А цього не хотілося б. Тому місцевій владі потрібно вже думати, де б люди могли продавати вирощене власними руками, — каже Петро Герасимик.
Відтак журналісти «Полісся» поцікавилися у міській раді, а також у Держпродспоживслужбі, чи реально вирішити дану проблему. У мерії нам повідомили: поки що продавці розсади можуть торгувати на спеціально відведеній території ТК «Пасаж» (під накриттям), а далі діятимуть, виходячи із ситуації.
Фахівці ж Держпродспоживслужби зауважують наступне:
— Торгівля у невстановлених місцях повинна каратися відповідно до законодавства. І якщо ведеться вона, приміром, із тротуару, поліцейські мають право притягнути до відповідальності. У будь-якому випадку, а тим більше в умовах карантину, торгівля повинна здійснюватися цивілізовано. І за тим, як дотримуються правил, нагляд повинна вести відповідальна особа. Адже основна ціль карантину – зменшити кількість контактів між людьми.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

СИТУАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *