ВІДЕО: пожежа на річці Стохід
10 пожеж в природних екосистемах зафіксовано останнім часом на Камінь-Каширщині працівниками Камінь-Каширського РВ УДСНС.
Горіло на території міської ради, поблизу сіл Підциря, Залазько, Винімок, Пнівне, Брониця, Добре. А ще було кілька десятків загорань практично біля усіх населених пунктів району, які гасили місцеві пожежні команди спільно зі свідомими громадянами, або ж лісівники.
Пошкоджено гектари земель, лісових насаджень, знищена незліченна кількість тварин, рослин, зруйновані екосистеми. Жах!
І кожне загорання, як констатують рятувальники та лісівники, – це результат необдуманих дій людей, які навіть не замислюються про їх наслідки.
Як інформували під час чергового засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, наразі лише 7 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності за розповсюдження вогню на полях, річках та лісосмугах. Порушників виявили у селах Черче, Хотешів, Ворокомле, Раків Ліс та у м. Камені-Каширському.
Звісно люди заплатять штраф, пообіцяють, що більше так робити не будуть. Але чи зроблять із цього вони правильні висновки і хто відновить загублене вогнем?
Засоби масової інформації, органи влади, рятувальники постійно проводять належну роз’яснювальну роботу та, на жаль, виходить що марно. Тепер члени комісії пропонують залучати громадськість до протоколювання випадків підпалів. Разом з тим радять органам місцевого самоврядування – організувати виконання заходів з протипожежного захисту; лісівникам – продовжити цілодобовий моніторинг у природних екосистемах, забезпечити створення та оновлення у лісових масивах мінералізованих смуг, протипожежних розривів; правоохоронним органам – проводити рейди і патрулювання найбільш пожежонебезпечних лісових масивів і торфовищ для здійснення контролю за дотриманням лісокористувачами, населенням та підприємствами вимог пожежної безпеки.
Зазначимо — Верховна Рада затвердила зміни у Кримінальному кодексі та Кодексі України про адмінправопорушення, які посилюють відповідальність за спалювання сухої рослинності в екосистемах України. Законопроєктом, який набув чинності 17 квітня, у 18 разів збільшується розмір штрафів за забруднення повітря, знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої трави.
Тож краян закликають бути свідомими та обережними у поводженні з вогнем, адже пожежонебезпечний період триває.