Правоохоронці склали 5 протоколів на суб’єктів підприємницької діяльності за порушення умов карантину. Не дотримувалися карантинних заходів 3 торговельні заклади у Камені-Каширському та 2 перукарні. За такий непослух передбачене покарання — штраф від 17 до 34 тисяч гривень.
Про це повідомляє Камінь-Каширський районний відділ поліції. За словами начальника райвідділу Володимира Каноніка, складені адмінпротоколи за статтею 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення були направлені до суду.
— Загалом за час дії карантину до Камінь-Каширського відділу поліції надійшло 20 повідомлень про порушення встановлених обмежень задля запобігання поширенню коронавірусу. Однак після проведення оперативних перевірок було підтверджено лише 5 порушень, — розповідає Володимир Миколайович.
До речі, поліцейські разом із проведенням оперативних виїздів за зверненнями жителів здійснюють контроль за громадянами, котрі, повертаючись з-за кордону, дали добровільну згоду щодо перебування у самоізоляції протягом чотирнадцяти діб. А повернулося додому за час карантину 933 особи. З них 599 станом на 14 квітня ще повинні були самоізольовуватися.
Окрім того вони стежать за виконанням рішення міської ради щодо заборони на час карантину стоянки транспортних засобів на площі Культури міста з 20:00 до 08:00. А також слідкують, чи дотримуються жителі Камінь-Каширщини інших обмежень, встановлених на час карантину.
— На жаль, не всі громадяни завжди дотримуються рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України щодо уникнення зараження коронавірусом. А тому працівникам поліції доводиться нагадувати про таку необхідність. Щоправда, протоколів про порушення ще не складали, — зазначає Володимир Канонік.
Отож нагадуємо, що у зв’язку із поширенням захворювання на COVID-19 в Україні заборонено:
– перебувати у громадських місцях без вдягнутої маски, респіратора;
– пересуватися вулицями більше ніж по дві особи, крім супроводу дітей;
– перебувати в громадських місцях особам, які не досягнули 14 років, без супроводу батьків;
– відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
– відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією людиною та у випадку службової необхідності;
– відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту, установ і закладів, що надають соцдопомогу;
– самовільно залишати місця самоізоляції/обсервації;
– перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу.
Тетяна ПРИХОДЬКО.