Незалежна громадсько-політична газета

Найдорожча гречка – в «Едемі», найдешевший рис – у «Маяку»

unnamed (1)Ціни на окремі продукти продовжують «кусатися», а на деякі навпаки — знижуються

Необґрунтоване зростання цін на продукти, як переконують експерти, виникло в Україні передусім через карантинні заходи. Вартість соціально значимих харчів, на думку фінансистів, може зростати як через зниження курсу гривні до долара, так і фінансову кризу чи недобросовісних постачальників. Однак, доки державотворці розмірковують над походженням штучного здорожчання, ціни на продовольчому ринку продовжують невпинно підніматися.

Гречка — наше все…
Гречку експортують за кордон, менше засівають, відтак її вартість за місяць підвищилась утричі. Якщо тиждень тому у найбільших торгових закладах міста за пакунок гречки правили від 27-ми гривень, то нині — 41 (магазин «Едем»). За 40 гривень її можна придбати у «Світязі» та за 38 – у магазині «Маяк». Натомість у супермаркеті «Наш край» за стратегічний продукт доведеться викласти трохи більше 36-ти гривень.
Ціна не менш затребуваного рису стартує від 21 гривні і сягає аж 29. Упродовж останнього місяця, кажуть продавці, вартість білої крупи не зростала. Найдешевшою вона є у «Маяку». Що стосується решти найнеобхідніших позицій круп (рис, пшоно, пшенична, манка), то тут ціни залишилися незмінними.

Лимони та імбир – лідери з подорожчання

Через начебто імунозміцнюючі властивості лимонів, часнику та імбиру згадані позиції опинилися у топі зростання на них цін. Невиправданий бум навколо «рятівних» продуктів дозволив наживатися на людях у такий складний час. Так, вартість одного кілограма лимонів та імбиру сягнула позначки у 350, 110 гривень відповідно (два тижні тому імбир вартував ще дорожче — понад 400 грн).
А ось кіло українського часнику вартує до півтори сотні. Однак, чи існує доказ, що цей набір продуктів може врятувати від коронавірусу?…
Натомість ціни на овочі до салату у торговельних мережах міста суттєво знизились. Так, свіжі огірки, капусту, редиску можна придбати за 30-35 гривень за кілограм (раніше вартували 70-75 грн). Щоправда закордонні помідори ціняться на 10 – 15 грн дорожче – 40-45 грн. За кілограм вітчизняної зеленої цибулі на ринку правлять сотню гривень.

Дефіциту на продукти немає

 

Пропозиції торговців у повній мірі задовольняють не надто великий попит краян, відтак продукції у магазинах достатньо, не зважаючи на раніше створений ажіотаж. За спостереженням «Полісся», люди останнім часом не практикують закуповувати харчі про запас, як це спостерігалось 12-15 березня, тобто на початку введення карантину, тому й немає об’єктивних причин для виникнення дефіциту продовольства.
До речі, не зважаючи на те, що торгівлю продуктами на ринку у Камені віднедавна дозволено, проте підприємці чомусь не поспішають там реалізовувати свій товар. На місці яток, де раніше можна було купити овочі та фрукти, нині продають насіння та великодні оздоби. Решта кіосків з продуктами харчування на разі зачинена.
Леся Мінібаєва.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *