Незалежна громадсько-політична газета

“А де наша пільга?”

thumb-big-420x305-609e

Чому у рахунках за жовтень на оплату житлово-комунальних послуг пільгових категорій громадян  не відображена знижка?Щойно поштовики рознесли у поштові скриньки жителів району рахунки на оплату спожитих житлово-комунальних послуг за минулий місяць, тобто жовтень, а редакція “Полісся” вже отримала десятки звернень, телефонних дзвінків із однотипними запитаннями на кшталт: “Я належу до категорії пільговиків. Але чомусь у рахунку за використаний газ у жовтні не врахована ця пільга. Подзвонити, аби з’ясувати причину цього, нікуди, бо газопостачальна компанія знаходиться в Луцьку. Контактів не маю. Допоможіть”.

Очевидно, що подібні запитання зараз виникають у тих, хто досі не знає, що з 1 жовтня ц.р. запрацював новий механізм монетизації пільг (про це ми розповідали у відповідному метеріалі, опублікованому в “Поліссі” від 29 серпня ц.р.). Зокрема, тепер розрахунок розміру пільги буде здійснюватися органами соціального захисту, тобто у нашому випадку — управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації. Отож ми вкотре звернулися до начальника відділу персоніфікованого обліку зазначеного управління Валентини Зіберт з проханням ще раз бодай коротко пояснити, яким чином тепер надаватимуться пільги категоріям людей, які мають на них право.
— Передусім хочу заспокоїти усіх, хто стурбований з цього приводу: не варто бити тривогу, — зазначила Валентина Пилипівна. — Кожен, хто має пільгу, буде її отримувати. Тепер фінансування відповідних витрат на пільговиків проводитиметься двома шляхами. Перший із них — виплата пільги у грошовій безготівковій формі. Вона призначається без звернення пільговика і перераховуються надавачам послуг через Ощадбанк, тобто автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг формуватимуть для Ощадбанку онлайн-платіжку пільговика, а банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм пільгу. Розміри пільги та сума, яку необхідно доплатити пільговику за кожен вид послуг, будуть зазначені в смс-повідомленні (за наявності даних про номер мобільного телефона пільговика). Тобто, як і раніше, пільговик самостійно сплачує лише ту частину платежу, яку не покриває пільга. Водночас зекономлені кошти можна буде отримати за підсумками опалювального сезону (раз на рік) по залишках, які утворилися станом на 1 червня.
Другий шлях — грошова готівкова форма виплати пільг. Пільговикам, які до 15 жовтня, як передбачено чинним порядком, подали до управління соцзахисту відповідну заяву, пільги виплачуватимуться готівкою у зручний для них спосіб: кошти надходитимуть на особовий рахунок. У такому разі пільговик має сплатити спожиті послуги повністю, адже йому, фактично, повертають гроші «на руки».
Як запевнила Валентина Зіберт, відповідні розрахунки було подано в Ощадбанк вчасно. Однак, з огляду на те, що такий механізм запроваджується вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки ненарахування окремим особам суми пільги за жовтень ц.р. У такому разі ця сума буде донарахована в наступному місяці. Окрім того, підкреслила Валентина Пилипівна, ті пільговики, які ще не надали своїх контактних даних управлінню соціального захисту можуть зробити це зараз, аби мати можливість отримувати повідомлення від банку.
Натомість керуюча Камінь-Каширським відділенням Ощадбанку Наталія Антонюк пояснила: банк здійснює проплату надавачам комунальних послуг щомісяця до 20 числа включно. Одержувачам готівкової виплати пільг кошти зараховуються на карткові рахунки автоматично. Якщо пільговик з якихось причин не отримав смс-повідомлення про розмір пільги і відповідну проплату, то йому радять звернутися до управління соціального захисту населення РДА для уточнення своїх даних.
Іванна ШЕМЕТЮК.

Please enter banners and links.

ПУБЛІКАЦІЇ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *