Незалежна громадсько-політична газета

Без вини винуватий або Обережно, двійники на дорозі!

27337178_1627353184007621_7866076068808048643_n

Ви навіть непідозрюєте, що вчинилиправопорушення

Отже, 4 липня ц.р. щодо Віктора Літвінчука було складено постанову про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Правоохоронець “побачив” перевищення швидкості в населеному пункті на 24 кілометри. Все б то нічого, однак існує кілька «але». Віктор Васильович ніколи не був у Кривому Розі і не володів вказаною у документі маркою машини. Водночас, зазначене у постанові посвідчення водія не відповідає документам, які йому належать. Більше того, виявилося, що пан Віктор має «двійника» у Дніпропетровській області. Паралельно, постанова складена з відхиленням від чинних норм, а це означає, що інспектор порушив права громадянина. Тож тепер наш колега змушений доводити свою невинуватість у судовому порядку.
Вікторові Літвінчуку, фактично, пощастило, адже має справу із повним тезкою і документально може підтвердити існуючу невідповідність. Однак трапляються ситуації, коли шахраї відверто «крадуть» інформацію про особу або ж дублюють дані її машини. У результаті невинні особи ризикують втратити свої транспортні засоби або автоматично можуть стати винуватцями злочинів, яких не скоювали, і довести протилежне буде дуже складно.

Як не втрапити на гачки зловмисників?

Переконайтеся, що автомобіль – не «двійник».
Останнім часом широкого розголосу набула проблема автомобілів-«двійників» на українських дорогах (коли одні номерні знаки використовує два і більше автомобілів ідентичних моделей). Про те, що існують два ідентичні автомобілі, власник «оригінального» транспортного засобу та власник «двійника» можуть дізнатися в найнесподіваніший момент. Наприклад, коли, як і наш краянин, отримають повідомлення з виконавчої служби з вимогою сплатити штрафи за порушення Правил дорожнього руху або виклики до суду для розгляду справи по ДТП. Щоб такого не трапилося, покупцям радять перевіряти транспортні засоби в експертній установі на предмет справжності номерів агрегатів, а також за базами ДАІ на предмет того, чи перебуває транспортний засіб на обліку з тими номерами, що є на них.

Потурбуйтесяпро безпеку персональних даних

Будьте уважні, коли погоджуєтеся на обробку своїх даних під час отримання дисконтних карток, реєстрації на веб-сайтах чи заповненні гугл-форм, адже вони можуть бути легко викрадені хакерами або передані іншим особам. У жодному разі не розголошуйте своїх паспортних даних, номера ідентифікаційного кода чи інших документів без потреби в інтернет-просторі та установах, для яких ця інформація буде зайвою.

На ваші дані посягають?

Зверніться у поліцію або відновіть порушені права у судовому порядку. Незаконне збирання, зберігання, використання або поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди або поширення цієї інформації у публічному просторі кваліфікується як злочин. У суді можна вимагати вилучення особистої інформації у її володільця чи розпорядника, а також спростування недостовірної інформації про себе чи членів своєї родини.
Зверніться до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Звернення можна подати як у письмовій формі, так і у електронній за допомогою вікна на офіційному сайті омбудсмена.
Іванна ШЕМЕТЮК.

Please enter banners and links.

ПУБЛІКАЦІЇ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *