20 липня ласуни багатьох країн світу відзначають День торта
За задумкою основоположників свята, торт має нести особливий зміст, що допомагав би закріпити дружбу між національностями. У 2011-му році цього дня був створений перший у світі загальнонаціональний кондитерський виріб, що символізував мир у всьому світі. У його приготуванні брали участь кращі кулінари з різних країн, надсилаючи фотознімки своїх “смачних” творінь на сайт свята. З того моменту міжнародний День торта відзначають щорічно, а число учасників заходу відчутно збільшується.
Алла Калюх з Каменя-Каширського — серед тих, хто не уявляє свого життя без солодких смаколиків. Жінка підкорює містян своїми кондитерськими шедеврами. Її вироби вражають красою та неперевершеним смаком. Про дату святкування знає, бо вже 5 років минуло відтоді, як опанувала ремесло. Нині ж з легкістю творить для любителів солоденького справжні дива кондитерського мистецтва — різноманітні тістечка, торти, зефіри, цукерки, желе, капкейки та розписні пряники. На честь відзначення кондитерської імпрези мисткиня поділилася з нами добрим шматком торта та рецептом його приготування.
— А з чого, власне, все почалось? Що надихало та коли спекли свій перший десерт на замовлення?
— Все почалось з любові, а все решта додалось, — всміхається пані Алла. — Спочатку це було як хобі. Брала приклад зі свекрухи, котра випікала весільні короваї. Звідси, мабуть, прийшло бажання творити, імпровізувати в оздобленні виробів. Врешті “загорілася” ідеєю вдосконалюватися в цьому напрямку. Першою моєю роботою був торт на замовлення маминих колег. Готувала десерт у вигляді ромашки, пізніше — лебедине озеро, а далі ще багато чого було.
— Де брали рецепти для своїх виробів?
— Саме з інтернету тепер можна довідатися усіх тонкощів будь-якого ремесла. Звісно, лише на практиці вдається перевірити який ти кондитер. Технікам випічки навчалася, зокрема, і на спеціалізованих форумах. У підсумку досить швидко освоїла науку та в якийсь момент я стала затребуваною кондитеркою.
— Чи використовуєте при виготовленні своїх десертів домашні продукти? Адже насамперед перед тим, як зробити замовлення у того чи іншого “домашнього” майстра, потрібно йому довіряти. А в цьому випадку доводиться сподіватися лише на чесність та порядність.
— Безумовно для своїх виробів я використовую в основному домашню продукцію. Однак, усіх необхідних складників вдома не знайти. Відтак доводиться купувати їх в магазині чи замовляти в інтернеті та навіть з-за кордону. Зокрема, певні види сирів для крему та різноманітні декори. Я стараюся берегти свій бренд.
— Чим дивуєте вибагливих замовників? Чи вдається це робити? Адже є люди, яких важко вразити.
— Перебуваю у постійному творчому пошуку нових рецептів. Тісто виготовляю на будь-який смак. Застосовую при цьому різноманітні складники. В залежності від найприскіпливіших вподабань клієнта. Чи то вишукані творіння чи більш скромні — усе підлаштовую під бюджет клієнта. Часто у своїй роботі поєдную, здавалося б, непоєднувані компоненти. Наприклад, до солодкого тіста додаю й солоні інгредієнти. А в результаті неперевершений смак випічки вдало розкривають ті ж самі солоні горіхи арахісу, або ж мої авторські помадки. Словом, створюю оригінальні смаки для справжніх поціновувачів контидерського мистецтва.
— Які замовлення були найнезвичнішими? До прикладу, у вас просили зробити торт у формі складної геометричної фігури?
— Коли замовили весільний торт, який за бажанням клієнтів мав бути прикрашений живими квітами, я спочатку розгубилася. Не мала гадки про те, як же зберігатимуться квіти у десерті. Чи матимуть вони пристойний вигляд до кінця святкування. Однак, за підказкою колег викрутилася з ситуації. Квіти встановила у пробірки з водою, вони вдало розмістилися в коржах виробу, відтак, вдалося втілити креативний задум замовників. Він без перебільшення був шедевральним та перевершив навіть мої очікування.
— Як відомо, нині стало популярним пригощати солодощами на весіллях чи будь-яких святкових вечірках. Для цього люди замовляють довжелезний стіл солодких наїдків — кенді бар. Скільки часу знадобиться кондитерці, аби приготувати таку кількість десертів?
— Підготовка до весілля триває орієнтовно 5-6 днів. Спочатку роблю заготовки, заморожую їх. Більшість десертів покриваю оздобами та мастиками в переддень свята, аби мої творіння мали якнайпривабливіший вигляд та смак.
Відтак наполеглива праця дає гарний результат. Це дуже круто усвідомлювати, що улюблена справа приносить тобі не лише задоволення, а й матеріальну винагороду.
За процесом створення солодких шедеврів спостерігала
Леся Мінібаєва.