Незалежна громадсько-політична газета

КРАСИВОЮ БУТИ НЕ ЗАБОРОНИШ

1...Розпочинається сезон відпусток. Дехто уже насолоджується теплим сонечком на середземноморських курортах, інші лише мріють про них. Проте, необхідно розуміти, що сонячні промені — це не лише гарна засмага, а й чималий ризик завдати шкірі невиправної шкоди. Отож, про те, як правильно доглядати за шкірою у літню пору та як зберегти молодість надовго, ми ведемо розмову з лікарем-косметологом Жанною ШЕПШЕЛЕЙ. 

Із настанням сонячних днів шкірі обличчя потрібно більше захисту та догляду, у тому числі і з допомогою сонцезахисного крему. Тож як захистити шкіру влітку? Як обрати сонцезахисний крем, враховуючи особливості та потреби шкіри?

– Про здоров’я та захист шкіри потрібно дбати круглий рік. Приймати базові вітаміни А,С,Е, як окремо, так і в поєднанні перорально і зовнішньо, користуватися зволожуючими та засобами, що живлять шкіру. Однак, щоденного догляду, як от очищення чи зволоження шкіри обличчя, буде замало у літню пору року. Особливу увагу варто  звернути, купуючи сонцезахисні креми з позначкою SPF (сонцезахисний фактор) на упаковці. Потрібно підібрати догляд під власний фітотип шкіри. У цій справі важливим є індивідуальний підхід.

– За якими критеріями варто обирати сонцезахисний засіб, враховуючи потреби та тип шкіри?

– Якщо жінка упродовж сонячного часу доби перебуває у приміщенні, то для захисту її шкіри вистачить крему із 15-20-відсотковою концентрацією. Якщо ж на пляжі, то тут уже потрібен засіб з набагато вищим ступенем захисту. Окрім хімічних фільтрів від ультрафіолетових променів сонцезахисні креми містять антиоксиданти, що сповільнюють процеси старіння та знижують ризик утворення онкологічних захворювань. Якщо людина схильна до гіперпігментації, то рівень захисту, що має містити засіб, повинен бути значно вищим, понад 50 відсотків. Якісні засоби чинять зволожуючу дію, усувають подразнення, сприяють рівномірному розподіленню засмаги. Тож можна безтурботно насолоджуватися теплим сонечком за умови, якщо шкіра буде зволоженою та здоровою.

Важливо також розуміти, що сонячні промені сприяють виникненню пігментних плям на шкірі. Як би там не було, вивести подібні утворення слід якнайшвидше під контролем лікаря. Крім того, ще однією важливою проблемою є поява на шкірі папілом. Це вірусне захворювання, яке виникає насамперед при гормональному спаді. Відтак необхідно діагностувати утворення в стаціонарних умовах з подальшим його видаленням.

– Індустрія краси стрімко розвивається, щодалі у жінок набуває популярності потреба відвідувати косметолога. Усі прагнуть сяяти та вражати. Що потрібно робити, аби залишатися молодим якомога довше? З якими проблемами до вас звертаються найчастіше?

– Косметологія — це сфера медицини, а відтак, для проведення будь-яких процедур потрібні показання. Сухість шкіри, зморшки, пігментні плями, акне (запалення сальних залоз). Наявність естетичноі проблеми уже є приводом для експертної консультаціі. Уперше до «спеціаліста з краси» звертаються, щоб підібрати, власне, правильний догляд.

– Якими є основні завдання лікаря-косметолога?

– Передусім, метою спеціаліста мого профілю — змусити працювати власні природні ресурси шкіри:  відновити здоровий обмін речовин, пробудити шкіру від «сплячки», прискоривши регенерацію.

– Які салонні процедури є бажаними для клієнта?

– Це різноманітні чистки, мезотерапія (введення під шкіру вітамінних коктейлів, які живлять її зсередини). Аби уникнути перших ознак старіння, не нехтують представниці прекрасноі статі, зокрема, ін’єкційними процедурами. Мімічні зморшки в області очей, чола, міжбрів’я. Ці дефекти легко піддаються корекціі, що дозволяє профілактувати подальші процеси старіння. Найчастіше у нашому місті звертаються до порад косметолога молоді люди. Часто маємо справу з певними косметичними дефектами у людей після 18-річного віку. Вони вдаються до ін’єкційних процедур, орієнтуються у виборі препаратів. Сьогодні досить показовим є те, що молодь дбає про власну зовнішність.

– Чи має межу краса?

– Однозначно — ні!  Жінки прагнуть сяяти, постійно вражати. Часто у шаленому  пошуку краси гламурної ми поволі забуваємо про природній естетичний вигляд. Тож нерідко бачимо занадто «перекачені» філерами губи, надмірно гострий ніс чи надширокі вилиці. Водночас існує багато поціновувачів такої штучної зовнішності. Мені хотілося б побажати нашим жінкам, особливо провінційним, полюбити та не порівнювати себе ні з ким. Разом з тим не забувати: зовнішність жінки залежить винятково лише від неї.

Спілкувалася

Леся МІНІБАЄВА.

Please enter banners and links.

Ваше здоров'я

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *