Незалежна громадсько-політична газета

Ручна робота завжди буде цінуватися

5106F022-1A1B-44F5-BFFA-074BE6E03BF1Таким девізом уже не перший рік керується

кращий керівник гуртка нашого  району.

З метою підвищення професіоналізму педагогів, їх ролі та статусу в суспільстві у будинку дитячої та юнацької творчості було проведено конкурс педагогічної майстерності керівників гуртків декоративно-ужиткового напряму. У ньому взяли участь педагоги, які підготували найбільше переможців районних та обласних творчих конкурсів і виставок. За результатами перше місце виборола керівник гуртка «Народна творчість» ЗОШ І-ІІІ ст. села Раків Ліс Людмила Солоха.

Людмила Зіновіївна – вчитель початкових класів, паралельно викладає трудове навчання, що й привело до керівництва гуртком. На щастя, робота стала для неї потребою душі. Жінка живе творчістю і прищеплює цю любов своїм вихованцям, яких у неї чимало. Попри те, що підготовка до гурткових занять займає майже увесь вільний час, пані Людмила задоволена своєю роботою, яка приносить рясні плоди: у всіх конкурсах учасники «Народної творчості» мають призові місця. Крім того, діти виявляють інтерес до рукоділля і часто звертаються з ідеями, просять поради, а це для вчителя – найвища цінність.

– Інколи мені здається, що якби не було гуртка, то відчувала б якусь порожнечу. Я цим живу. Знаю, що у понеділок до мене прийдуть учні, тож шукаю щось, вигадую, бо не можу їх підвести. Дітям не скажеш, що ти не міг чи не мав часу, їхнє горіння необхідно підтримувати, – резюмує Людмила Зіновіївна.

Педагог зізналася, що сучасні діти дуже вимогливі, мобільні, з ними неможливо стояти на місці. З часом навчаєшся вгадувати їхні бажання, знаєш уподобання і симпатії. Відтак, гурткова робота – це цілковита взаємність, керівник працює з учнями в унісон.

– З дітьми дуже цікаво, головне — їх змотивувати. Коли вловлять ідею, то зроблять значно краще, ніж я, доросла. Часто просять «щось таке» робити, от і мусиш шукати різноманіття, черпати натхнення, експериментувати. Так важливо втілити те «щось таке», знайти золоту середину.

Впевнено можу сказати, що Людмилі Солосі це вдається. Кабінет у неї невеликий, проте нагадує чарівний замок – чого тут тільки нема: віночки, крашанки, ляльки-мотанки, вироби з паперу та бісеру, кавові сувеніри – всього не перелічити. Діти зацікавлені, а сама Людмила Зіновіївна переконана, що треба вміти все робити, адже ручна робота ніколи не виходить з моди. Отож, побажаємо майстерній наставниці успіхів у втіленні нових задумів!

Іванна ШЕМЕТЮК.

 

Please enter banners and links.

ПУБЛІКАЦІЇ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *