Незалежна громадсько-політична газета

Створення ОТГ гальмує міський голова

завантаження (2)Тож небайдужі камінь-каширці вирішили провести 10 травня зустріч з керівниками району і міста за участю депутатів міської і районної рад, а також народне віче 19 травня, щоб розпочати створення ОТГ із центром у Камені-Каширському, аби місто та район не опинилися на задвірках історії.

Минулої суботи у Камені-Каширському відбулась зустріч, ініційована народним депутатом України шостого скликання Миколою Потапчуком, з частиною депутатів Камінь-Каширської районної і міської рад, на якій обговорили питання створення Камінь-Каширської ОТГ. Колишній депутат зосередив увагу камінь-каширців на тому, що через їх зволікання у створенні об’єднаної територіальної громади вони втрачають шанс зробити місто Камінь-Каширький центром майбутнього повіту.
До відома, Микола Леонтійович народився у Камінь-Каширському районі, свого часу жив і трудився у нашому місті. А тому, як стверджує, йому не байдуже майбутнє нашого міста. Зазначимо, що, працюючи тривалий час заступником голови об’єднання «Волиньагробуд» та маючи дуже дружні стосунки із заступником міністра Мінчорнобиля з питань будівництва Володимиром Пінчуком, Микола Потапчук за підтримки останнього вирішив будівництво школи в селі Нуйно, пологового будинку у нашому місті і інших об’єктів. А ще за сприяння Миколи Леонтійовича у 2009 році була прийнята постанова Верховної Ради, згідно з якою межі Каменя-Каширського розширено на 707,30 гектара і затверджено територію міста загальною площею 1473 гектари.
Сьогодні Микола Леонтійович продовжує перейматися майбутнім Камінь-Каширщини, долею її жителів. Він дуже стурбований, що Камінь-Каширський район і місто через інертність окремих людей можуть втратити перспективи розвитку, втратити нагоду стати центром повіту, а отже увійти до складу об’єднання районів з центром в смт. Любешів. Адже там вже створена і за певними оцінками успішно діє одна з найбільших в області Любешівська ОТГ. А це, за словами народного екс-депутата, є головним критерієм, умовою при визначенні центру повіту.
У нашому місті вже було декілька зустрічей працівників Волинського центру розвитку місцевого самоврядування, консультантів проекту «Пульс» з керівництвом району, міста, депутатами всіх рівнів з приводу децентралізації на Камінь-Каширщині. Але дотепер у районі створено лише Гуто-Боровенську ОТГ. Усі інші громади виявилися дуже пасивними у цьому плані. Зокрема, міський голова Василь Бондар, від якого залежить створення Камінь-Каширської об’єднаної територіальної громади, не хоче ініціювати об’єднання, бо вважає, що це не вигідно для міста. У багатьох складається враження, що керівництво міської ради просто затягує час.
Відтак зокрема на зустрічі з Миколою Потапчуком її учасники висловлювали думку людей про те, що Василь Бондар підіграє своїм землякам, бо сам родом з Любешівського району. Говорили, що він не хоче втрачати високу заробітну плату і не тільки, розраховуючи на чергове обрання на посаду міського голови на наступних виборах у 2020 році. За словами окремих депутатів, амбіції міського голови, інтереси стоять вище інтересів і потреб громади.
Таким чином, підсумовуючи обговорене під час зустрічі, її учасники домовилися зустрітися знову в п’ятницю, 10 травня. Цього разу питання створення Камінь-Каширської ОТГ мають намір обговорити за участі керівників району і міста, депутатів міської та районної рад, а заодно закликати всіх знайти порозуміння і терміново розпочати формування ОТГ з центром у Камені-Каширському, закінчивши цей процес до 1 серпня цього року, що називають крайнім терміном. Мовляв створення ОТГ вже після цієї дати забезпечить смт. Любешів статус центра повіту, куди будуть входити Камінь-Каширський і Маневицький райони. Таким чином наше місто і район можуть залишитися на узбіччі історії, не дивлячись на його історичне минуле. Приміром не братиметься до уваги, що Камінь-Каширський отримав Магдебурзьке право у 1430 році, тобто раніше Володимира-Волинського і Луцька, що на кінець 2018 року населення нашого району становило 64 тисячі чоловік, а це у порівнянні з Любешівським більше на 28 тисяч.
Оскільки керівництво Любешівської ОТГ вже розпочало боротьбу за повітовий центр, Микола Потапчук порадив не втрачати час і перейти до конкретних результативних дій. Вкотре зауважимо, що любешівці уже звернулися до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Волинської обласної ради, Волинської обласної адміністрації з проханням зробити центром повіту, створення якого передбачають на півночі Волині, смт. Любешів.
«Керівники Любешівського району на засіданні круглого столу 19 лютого цього року у Волинському центрі розвитку місцевого самоврядування прямо заявили керівникам Камінь-Каширського району, що ви не маєте права претендувати на центр повіту тому, що не можете розібратися між собою і не можете створити ОТГ у власному місті. То як ви збираєтесь керувати повітом?», — сказав Микола Потапчук.
Зважаючи на це, учасники зустрічі прийняли рішення доручити ініціативній групі зареєструвати у міській раді заяву про проведення загальних зборів жителів міста, які зможуть вплинути на позицію міського голови Василя Бондара.
Микола Леонтійович запропонував скликати народне віче 19 травня (неділя) о 13 годині і обговорити з жителями міста і навколишніх сіл створення ОТГ з центром у Камені-Каширському. На цю зустріч, яка відбудеться на площі біля будинку культури, вирішили запросити для звіту керівників району, міського голову, всіх депутатів районної і міської ради щодо зриву створення ОТГ.
«Потрібно вимагати від депутатів терміново скликати позачергову сесію міської ради, де проголосувати за недовіру Василю Бондару, який не забезпечує створення ОТГ. Впевнений, при зміні влади виконуючий обов’язки міського голови, депутати міської ради врахують волю громади щодо створенню ОТГ у Камені-Каширському до 1 серпня 2019 року. Повірте, іншого рішення не може бути, бо нас не зрозуміють наші діти та внуки. Не дайте змінити історію міста та району на гірше. Об’єднайтесь, і обов’язково буде перемога», — закликав Микола Потапчук.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *