Незалежна громадсько-політична газета

Наблизити професійно-технічну освіту до європейських норм і стандартів

54364836_2071165482979928_7816452604518465536_n

Це одне із завдань, яке ставить сьогодні перед собою
Камінь-Каширське вище професійно-технічне училище.

Готуючи кваліфікованих працівників, тут намагаються надати студентам таку професійно-практичну підготовку, яка б відповідала не лише освітнім вимогам, а й запитам роботодавців.
Керівництво та викладачі навчального закладу розуміють, що сьогодні велика частина жителів регіону шукає роботу за межами України, зокрема у Європі, де вимоги до працівників зовсім інакші. А тому, аби випускники ВПУ змогли без проблем працевлаштуватися в іншій країні, училище вже не перший рік співпрацює за міжнародними проектами із закордонними закладами професійної освіти. А на початку цього навчального року Камінь-Каширське ВПУ підписало договір про співпрацю із Валгаамським центром професійної освіти (Естонія). В рамках цього договору з 3 по 10 березня учні та педагоги ВПУ побували на стажуванні в Естонії. Для них естонська сторона організувала освітньо-практичні заходи та водночас забезпечила змістовне дозвілля.
Впродовж тижня учні училища, а це жителі сіл Піщане, Брониця, Грудки, Залісся, Підріччя та міста Камінь-Каширський, покроково, від найпростішого до складного, вчилися електрогазозварювальній справі в рамках навчального курсу “Most of MIG/MAG”. Навчав їх фахівець із Німеччини Алекс Гоголін, який є почесним членом асоціації зварників Естонії.
Оскільки у Камінь-Каширському ВПУ навчаються електрогазозварювальній справі на сучасному обладнанні, для наших хлопців було простіше освоювати практичні навики відповідно до вимог європейської професійної освіти. Більше того, вони навіть подивували естонців своїми вміннями, з якими приїхали. На кінець навчання учні Камінь-Каширського ВПУ закріпили отримані навики, зваривши мангали за поданим кресленням.
Впродовж перебування в Центрі професійної освіти Валгаама наші вихованці активно проводили своє дозвілля: побували на цікавих зустрічах, екскурсіях, майстер-класах. До речі, на майстер-класі із автослюсарської справи наш учень Дмитро Нікітчук приголомшливо дебютував. Він виборов друге місце у швидкості зі знімання коліс з автомобіля.
Повернулися студенти Камінь-Каширського училища з масою приємних вражень, а також сертифікатами європейського зразка про оволодіння сучасними зварювальними технологіями. З ними вони вже матимуть можливість проводити за кордоном зварювальні роботи найпростішої складності.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *