Незалежна громадсько-політична газета

Граната могла наробити багато лиха

F1-4

Нещодавно у межах села Соснівка жителі виявили ручну гранату Ф-1. Ймовірно, що вона пролежала у землі з часів Другої світової війни.
Радіус ураження цього вибухонебезпечного предмета — 30-35 метрів. І якби хтось спробував розібрати цю небезпечну знахідку, вибух міг би накоїти непоправної біди.
За словами рятувальників, ця вибухова зброя дистанційної дії опинилася на поверхні, певно, через вимивання ґрунту талими або дощовими водами. Страшну знахідку знешкодили працівники групи піротехнічних робіт.
До речі, у вересні 1939 року поблизу цього села проходили великі зведені колони польських прикордонників, які відступали під натиском радянської армії, котра спільно з гітлерівцями розпочала вторгнення на землі так званої Другої Речі Посполитої, тобто Польщі. Тож не виключено, що один із вояків міг випадково загубити цю гранату. І так вона пролежала до наших днів.
Олесь Федорович.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *