Незалежна громадсько-політична газета

У Стобихівській ЗОШ знову може припинитися навчання

7_21767769_762084477307328_413246400_nБатьки місцевих школярів заявили районному керівництву, що з 1 лютого не пустять дітей до школи, якщо тендер на будівництво нової школи не оголосять.

Нагадаємо, що навчальний рік у школі села Стобихівка розпочався із запізненням на два місяці. І то лише після оголошення тендера на будівництво навчального закладу. Однак вже у грудні його скасували. Причина – «неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель».
Відтак люди знову почуваються обдуреними. Вони кажуть, що збагнути не можуть, наскільки байдужою для посадовців може бути доля дітей.
— Закупівлю відмінили ще 20 грудня. Ми спершу сподівалися, що це якесь недорозуміння.
Тим більше, що 29 грудня чомусь на будівництво нової школи нам завезли фундаментні блоки. 45 штук привезли транспортом ковельської фірми. Із перехідних накладних ми зрозуміли, що блоки від фірми, яка брала участь у тендерних торгах, — розповідають батьки.
У селян виникає питання, для чого ось такі «шахові ходи». Вони кажуть: якщо таким ось чином чиновники перевіряють, скільки ще люди відстоюватимуть право своїх дітей навчатися в нормальних умовах, то вкотре переконаються — люди боротимуться до останнього. Навіть попри «безпідставні звинувачення» у тому, що податків у державу стобихівці не сплачують, а лише розраховують на державну підтримку.
— Ми не вимагаємо від держави бозна що. Ми спонукаємо подбати про її найцінніший скарб – майбутнє покоління. Ми – громада згуртована. І коли потрібно, то активно долучаємося до вирішення тих чи інших проблем, не чекаючи помочі від держави. Прикладом цього може бути те, що свого часу власними силами подбали про придбання щебеню для облаштування доріг у населеному пункті. Самотужки, без будь-якої державної участі, купили для облаштування та обслуговування сільських доріг грейдера. І у тому ж будівництві школи ми пропонували свою дольову участь. Однак нам не те що не пішли назустріч, нас, складається враження, намагаються обвести навколо пальця у той час, коли діти так і продовжують вчитися без належних умов, — говорять стобихівські батьки.
Відтак вони вкотре просять владу не відвертатися від них та все ж оголосити тендер на будівництво у їхньому селі нової школи. Інакше знову не пускатимуть дітей на навчання. Після загальних шкільних батьківських зборів таке звернення 16 січня селяни спрямували у відділ освіти, райдержадміністрацію та районну раду. Вони попередили, що якщо тендер не оголосять, то з 1 лютого стобихівські школярі не підуть на навчання. Батьки усвідомлюють, що все це може мати певні наслідки. Утім переконані, що іншого виходу не мають.
У відділі освіти та райдержадміністрації відповідають, що насправді не від них залежить оголошення тендеру. Це компетенція Департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства ОДА. І не оголошували його, за словами голови райдержадміністрації Валерія Дунайчука, начебто через те, що в департаменті не було всього пакету документів, у тому числі і комплексної експертизи. Зрештою районна влада запевняє, що робить все можливе, аби прискорити процес отримання всіх заключних актів та експертиз, щоб тендер був оголошений якнайшвидше. І тому на початку цього тижня було прийняте рішення не чекати, коли ж всі документи з Києва перешлють в область, а їхати та самостійно їх забирати.
Однак поряд з цим батьки все ж почуваються розчарованими та не вірять, що до будівництва школи приступлять цьогоріч, оскільки кошти на це в ДФРР ще не передбачені. Хоча, за словами Валерія Дунайчука, будівництво нової школи у селі Стобихівка включене у перелік тих проектів, які планують втілювати у 2019 році за кошти Державного фонду регіонального розвитку.
Тетяна ПРИХОДЬКО, село Стобихівка.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *