Незалежна громадсько-політична газета

Орієнтація — на європейські стандарти

сВажливий крок вперед під завісу року, що минає, у розвитку виробничої бази здійснило державне підприємство «Камінь-Каширське лісове господарство».

сс

Відтепер тут виготовлятимуть брус, обрізні та палетні дошки найвищої якості на обладнанні європейського зразка. Буквально днями на підприємстві запустили нову сучасну лінію з переробки лісодеревини виробництва фірми «SKYWOOD».
Лісівники пишаються цим, бо вважають, що таким чином вони розвивають свою конкурентоспроможність на ринку лісопродукції. Саме на цьому наголосив заступник Голови Держлісагентства України Володимир Бондар, оглядаючи оновлені цехи лісозаводу камінь-каширського лісгоспу. До речі, паралельно зі встановленням лінії тут суттєво покращили і умови праці. Зокрема, зробили комфортні кімнату для відпочинку, кухню, обідню кімнату, душові, туалет. Для опалення приміщень встановили потужний котел. Працівники лісозаводу вже змогли все це оцінити. І Володимир Бондар висловив своє сподівання, що місцева громада також зможе оцінити таке осучаснення.
Зазначимо, що завдяки встановленню нової лісопереробної лінії у лісгоспі з’явилося ще 12 робочих місць. А загалом на державному підприємстві, за словами директора В’ячеслава Кузьмича, працює 165 осіб, з них 55 працівників задіяні на виробництві. Директор зазначив, що людям завжди приділяється особлива увага, зокрема, у плані соціального захисту працівників. Підприємство забезпечує своїх людей пиловником для будівництва за пільговими цінами, дровами паливними, надається матеріальна допомога на лікування, оздоровлення та відпочинок працівників і членів їхніх сімей. Але не менш важливо і те, що тут постійно вкладають кошти у покращення умов праці. Все це можливо, звичайно, за умов успішного господарювання. Зрештою свідченням ефективної праці лісгоспу вважають також достатньо високі зарплати робітників та сплачені чималі податки. Наприклад, за 11 місяців цього року ДП «Камінь-Каширське лісове господарство» загалом сплатило майже 19 млн грн податків до бюджетів різних рівнів. З них до місцевого бюджету надійшло 11 млн 606 тис. гривень.
На підприємстві переконані, що зі встановленням сучасної лінії показники економічної діяльності вдасться покращити. Зокрема, прогнозується, що від реалізації товарної продукції, виготовленої на новому обладнанні, а також тирси, дров-відходів, щепи технологічної можна отримати близько 3,6 мільйонів гривень. Адже на новому обладнанні за одну зміну можна буде переробляти до 60 м3 круглого лісу. Таким чином спеціалісти бухгалтерсько-економічної служби підприємства передбачають, що зарплата працюючих на обладнанні нових технологій зросте на 3 тисячі гривень і буде становити не менше 11 тисяч. Середня ж заробітна плата на підприємстві на даний час становить 9,340 тис. грн. Разом з тим зауважимо, що робота на новій лінії є менш трудомісткою, аніж на обладнанні старих зразків. Перевагами нового цеху є механізація та автоматизація. А ще — значно вищої якості кінцева продукція. Зрозуміло, що і ціна на неї буде відповідною.
До речі, як зазначає начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко, підвищення вдвічі ефективності переробки лісодеревини на аналогічних лініях вже доведено у ДП «Старовижівське ЛГ» та ДП «Любомльське ЛГ». Тож віримо, що і у ДП «Камінь-Каширське ЛГ» нове устаткування виправдає всі надії і сподівання.
Тетяна ПРИХОДЬКО.
Фото автора.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *