Незалежна громадсько-політична газета

Харчування в дитсадку: хто і які має пільги?

6798732“Шановна газето. Підкажіть, будь ласка. Я мама трьох дітей (2013, 2014, 2015 року народження), маю посвідчення багатодітної матері. Цього року склалася ситуація, що всі троє моїх дітей пішли в дитячий садок, а я вийшла на роботу. Чоловік безробітний, виїжджає на сезонні роботи. Так як за харчування у дитячому садочку тепер повністю платять батьки, чи маю я право хоч на яку-небудь знижку чи компенсацію від держави. Соціальної допомоги я не отримую, бо чоловік безробітний. Буду дуже вдячна за відповідь. З повагою ваша постійна читачка”.
(З електронного листа на адресу редакції).

Незважаючи на те, що авторка листа не вказала ні свого імені, ні адреси, що дає підстави вважати його анонімним, редакція, враховуючи важливість питання для конкретної сім’ї, все ж зважила за потрібне отримати на нього відповідь у компетентних осіб. Ми попросили коментар у начальника відділу освіти РДА Віктора Пася.

Віктор Пась:
Відповідно до ст.35 Закону про дошкільну освіту організація та відповідальність за харчування дітей у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах покладаються на районні державні адміністрації, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері освіти, інші центральні органи виконавчої влади, яким підпорядковані ДНЗ, органи місцевого самоврядування, а також на керівників ДНЗ.
Контроль і державний нагляд за якістю харчування у ДНЗ незалежно від підпорядкування, типів і форми власності покладаються на засновників (власників) цих закладів, відповідні органи управління охорони здоров’я та відповідні органи управління освіти.
Відповідно до п.1 постанови № 1243 розмір плати для батьків або осіб, які їх замінюють, за харчування дітей у державних і комунальних ДНЗ установлюється засновником (власником, уповноваженим органом) закладу один раз на рік відповідно до ст.35 Закону про дошкільну освіту.
Цією статтею згаданого Закону визначено, що батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному ДНЗ у розмірах, визначених органами місцевого самоврядування або відповідними органами управління.
Згідно пункту 2 ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту» пільгові умови оплати харчування дітей у закладах дошкільної освіти для багатодітних та малозабезпечених сімей та інших категорій, які потребують соціальної підтримки, надаються за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету.
Таким чином районна рада на початку цього року прийняла відповідне рішення: «за харчування в дошкільних навчальних закладах району встановити у розмірі до 100 відсотків батьківської плати (діти віком до 3-ох років — 17 грн за один день; діти віком від 3-х років і старші – 20 грн за один день)».
Поряд з цим даним рішенням депутати райради звільнили від сплати за харчування у дошкільних навчальних закладах дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей загиблих учасників АТО та дітей, батьки яких беруть участь у бойових діях в зоні АТО.
Підготувала
Тетяна ПРИХОДЬКО.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *