Незалежна громадсько-політична газета

Це не навчання, а мука!

Стобихівка школа табличка

У селі Стобихівка учні сіли за парти лише 9 листопада. Батьки не пускали дітей до школи, бо вона аварійна, та наполягали на будівництві нової. Тож хоч тепер навчальний рік і розпочали, все ж попереджають, що після 23 листопада знову обговорюватимуть питання можливості навчання дітей у школі.

Стобихівські діти пішли до школи лише через два місяці від початку навчального року. Батьки відпустили їх за спільним рішенням після оголошення тендеру на будівництво нового навчального закладу в їхньому селі. Тепер учням та вчителям доведеться надолужувати втрачений час, тож навчання відбуватиметься навіть по суботах.
Навчання розпочали попри те, що у школі не стало комфортніше і не побільшало місця. Діти як і раніше ходять у кілька змін та мерзнуть (до речі класи, які розмістили у місцевому клубі взагалі не опалюються). “А тому і вони, і ми, батьки, сподіваємося, що нас не обведуть навколо пальця”, — кажуть селяни.
Вони не можуть змиритися з тим, що їхнім дітям доводиться вчитися у таких незадовільних умовах: «у холодних тісних кімнатах, без спортзали, туалетів». А тепер ще й без світла. На електролінії до села проводяться ремонтні роботи. Світло вимикають майже на цілий день. Тож і у школі уроки у відповідну пору доби відбуваються в сутінках.
Поряд з цим у Стобихівці є ще проблема і з їдальнею. Дітей з 9 листопада дотепер ще не харчували.
Тож у віторок, 20 листопада, у школі працювала комісія, яка оглядала стан їдальні. До її складу увійшли представники районного відділу освіти, Держпродспоживслужби, управління соцзахисту РДА, організаторів харчування. Вони обстежили приміщення і виявили тут антисанітарію і невідповідність певним вимогам. Тому тепер повинні прийняти рішення про те, яких заходів слід вжити, і кому, аби довести їдальню до ладу та можна було розпочинати харчування.
Начальник відділу освіти Віктор Пась каже, що безлад у стобихівській шкільній їдальні має місце тому, що протягом двох місяців тут не відбувалося навчання. Та тепер, якщо діти ходитимуть до школи, наведуть порядок.
Зрештою чи вдасться оперативно тут навести лад, сумніваються не лише батьки. Адже стан їдальні справді жахливий: оскільки протікає дах, стіни мокрі і всюди цвіль та сирість, проводка тут ще з 70 років минулого століття і є ненадійною, шибки у вікнах повибивані, одні з дверей щільно не зачиняються, щілини такі, що й горобці можуть залітати. У підлозі дірки, через які запросто пролізуть миші та щурі, опалювальна грубка в аварійному стані, умивальника для миття рук немає. Та й, зрештою, води тут також немає. Сама кімнатка, яку звуть їдальнею, тісна, де одночасно ледве можна посадити кілька десятків дітей, а в школі їх навчається дві з половиною сотні. Одним словом, про це у наступному номері.
До речі, через те, що шкільні приміщення доведені до ось такого стану, так би мовити, через безгосподарність, батьки і звернулися у відділ освіти з проханням звільнити з посади директора школи. Хоча, як каже Віктор Пась, Анатолій Хельчик і сам написав заяву на звільнення ще до цього з 4 вересня. Тож обов’язки керівника закладу наразі тут виконує заступник директора.
А тим часом батьків, на яких були складені протоколи про адміністративні правопорушення за те, що вони не пускали дітей до школи, поступово викликають у суд. Нагадаємо, що Сергієві Сухацькому дали за це штраф. Однак окрім нього більше нікому. У решті випадків суд переважно закриває справи. Сергій Сухацький подав апеляцію і сподівається, що його покарання скасують.
Тетяна ПРИХОДЬКО,
село Стобихівка.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *