Незалежна громадсько-політична газета

У Клітицьку увічнили пам’ять земляків, які не повернулися з війни

 

сс

Уже сімдесят сім літ віддаляють нас від початку німецько-радянської війни, сімдесят три роки — від Перемоги над Гітлером, але ми змушені, здається, відкривати її для себе знову й знову. Адже ще і досі болять серця прийдешніх поколінь через втрачені життя їхніх рідних — дідусів, передовсім, яких їм не судилося побачити живими.

с

Ось і минулої неділі на свято Покрови у селі Клітицьк відкрили і освятили пам’ятний знак, присвячений полеглим односельчанам у роки Другої світової, які не повернулися з фронтів найкровопролитнішої борні.
Ідея звести монумент належить онуці місцевого фронтовика Валентині Смітюх із села Яловацьк. Правда з сільського бюджету на його спорудження не витрачено жодної гривні.
Відкриваючи пам’ятний знак, голова Клітицької сільради Степан Склезь повідав, що всі роботи за свої кошти та своїми силами виконали Ростислав Швець з Луцька та працівники цього підприємця Сергій Деміх та Анатолій Березюк. Тож сільський голова висловив щиру вдячність усім цим людям, які безкорисливо долучилися до встановлення пам’ятного знака, та нагородив їх грамотами.
— Я почав шукати майстрів, які можуть виготовити подібного роду обеліск, — говорить Степан Степанович. — Спершу звернувся до місцевого підприємця, але він став відмовляти, бо це обійдеться дуже дорого. Тоді я спитав у цих хлопців скільки вони візьмуть за такий пам’ятний знак? Вони сказали: “Домовимося” — і взялися до справи. В результаті на відріз відмовилися брати гроші не лише за свою роботу, а й за матеріали.
— У мене у самого два дідусі пройшли війну. Дякувати Богу, повернулися живими. Але ми повинні вшановувати і пам’ятати всіх, завдяки кому маємо можливість жити і працювати. Ці люди подарували нам мирне небо. Доки ми шануємо їх пам’ять, нашу історію — ми сильні, нас не здолати, — наголосив підприємець Ростислав Швець.
Пам’ятний знак виконали з темного мармуру у вигляді хреста з меморіальною таблицею. Під час його освячення один із старожилів села Володимир Склезь (ім’я його товариша викарбуване на стелі цього пам’ятного знаку) висловив вдячність молодому поколінню за таке вшанування пам’яті тих, кого не дочекалися з війни. До речі, церемонію освячення і молебень за душами полеглих односельчан у роки війни здійснив місцевий православний священик отець Віталій.
У цей день у селі відбулися інші святкові заходи з нагоди свята Покрови та Дня захисника — концерт, силові та футбольні змагання. А завершилося святкування у Клітицьку дружнім обідом за святковим столом.
Олесь Федорович,
фото автора, с. Клітицьк.

Please enter banners and links.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *