Незалежна громадсько-політична газета

Як нас дурять

85391На початку вересня надибав в інтернеті інформацію прес-служби ПАТ “Волиньобленерго” під заголовком “Як волинянам швидко подати показник лічильника за світло”. Ось його зміст: “Для волинян з’явилися зручні та швидкі способи передачі показників використання електроенергії.
Згідно із новим Кодексом комерційного обліку електричної енергії, контролери ПрАТ «Волиньобленерго» зніматимуть показники лічильників населення один раз на два-три місяці.
Споживачам «Волиньобленерго» не потрібно чекати, поки контролер прийде записувати показники електролічильника. Кожен може обирати спосіб передачі показників для оплати розрахунку за надану послугу від енергопостачальника.
Тож для передачі показів лічильника потрібно знати номер особового рахунка, який зазначений в рахунку за електроенергію. Він складається з дев’яти цифр і починається на 5 (5хххххххх). Нагадуємо, розрахунковий період для визначення обсягу використаної електроенергії становить календарний місяць. Якщо споживач самостійно не повідомить показник лічильника станом на перше число місяця, його розрахують за середньодобовим споживанням за період між двома останніми показами.
Відтак волиняни тепер мають змогу протягом перших чотирьох днів місяця передати показник, не лише зателефонувавши на кол-центр на безплатний багатоканальний номер 0-800-21-01-31 або через Особистий кабінет побутового споживача на сайті ПрАТ «Волиньобленерго» та ТОВ «Волиньелектрозбут» , а й електронною поштою pokazy@energy.volyn.ua чи месенджером Telegram @pokazy_lutsk_bot”.
Тож 4 жовтня близько дванадцятої години дня вирішив скористатися цими “зручностями”. Після кількаразового набору зазначеного вище багатоканального номера все-таки вдалося “пробитися” на кол-центр. Щоправда, до з’єднання з оператором довелося почекати хвилин п’ять. Під час очікування приємний жіночий голос через кожні тридцять секунд повідомляв, скільки ще маю зачекати до з’єднання. Нарешті в слухавці почув: “Доброго дня. Оператор Оксана. Я вас слухаю”.
Привітавшись у відповідь, попросив прийняти показник лічильника. Оксана попросила назвати населений пункт. Я відповів: “Село Карпилівка Камінь-Каширського району”. На це мені Оксана у швидкому темпі відказала: “По вашому районі рахунки вже сформовані. Показники приймаємо з 1 по 3 число. Вибачте за незручності. До побачення”. Я хотів запитати, чому “з 1 по 3”, якщо у прес-релізі ПрАТ «Волиньобленерго» зазначено “волиняни тепер мають змогу протягом перших чотирьох днів місяця передати показник“. Але зв’язок обірвався.
Отож сиджу і міркую: хто ж таки мене дурить — прес-служба ПАТ “Волиньобленерго” чи оператор Оксана? Просив би редакцію знайти відповідь на це запитання. Бо переконаний, що не один я цього дня залишився ошуканим. І здогадуюся чому. Очевидно, що енергетикам невигідно фіксувати покази лічильника споживачів електроенергії, передані останніми. Бо вони завжди будуть меншими від тих, які розрахує за середньодобовим споживанням за період між двома останніми показами сама енергокомпанія. А це додаткові кошти, нараховані за фактично неспожиту електроенергію за вищим тарифом.
Володимир ШВОРАК,
село Карпилівка.

Please enter banners and links.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *