Незалежна громадсько-політична газета

Медики їдуть до селян

сЗАЗВИЧАЙ  ЦЕ  ВІДБУВАЄТЬСЯ  НАВПАКИ.  А  ОСЬ  ЗАВДЯКИ  ІНІЦІАТИВІ  НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАЇНИ  ІРИНИ  КОНСТАНКЕВИЧ  БРИГАДА  ЛІКАРІВ  ПРОВЕЛА  ВИЇЗНИЙ  ПРИЙОМ  ЖИТЕЛІВ  СЕЛА  КАРПИЛІВКА.

Сьогодні волинські села полишені владою напризволяще і поступово вимирають. Депресія, безробіття, зубожіння населення, погані дороги та майже повна відсутність навіть елементарних умов, – така жахлива реальність життя у більшості із них. Змінити цю ситуацію можна лише об’єднавши спільні зусилля громади і представників народу, тобто депутатів. Саме вони мають стати своєрідними менеджерами, які координуватимуть відносини між владою і жителями конкретного села, залучатимуть сюди кошти та допомагатимуть людям боротися за свої права. Це шлях до європеїзації українського політика, і, водночас, побудови успішного суспільства. Конкретні дії у цьому напрямку впродовж останніх двох років активно здійснює с1народний депутат України Ірина Констанкевич.

«Ми не чекаємо від уряду, коли ж нарешті будуть освоєні 4 млрд грн на “сільську” медицину, які були надані в бюджеті ще в липні 2017 року; не чекаємо, коли проведуть інтернет у кожне поліське село і почнуть лікувати “дистанційно”; не чекаємо, доки вмиратимуть селяни лише тому, що порушено головні засади, гарантовані Конституцією: доступна, якісна і безоплатна медицина. Не чекаємо, бо, як і тисячі людей, не віримо в ефективність «реформ» — напівреформ, імітації реформ, у яких немає головного — людини», — зауважила Ірина Констанкевич.

Нардеп запевнила, що програма «Здоров’я – кожному мешканцю села», ініційована нею ще у 2017 році, буде впроваджена і в інших районах. Парламентар звернулася до районних адміністрацій з проханням допомогти в організації виїзних прийомів лікарів та отримала відповідну підтримку.Тож у найближчому майбутньому проект буде реалізовуватися в Любешівському та Маневицькому районах.

А нещодавно виїзний прийом лікарів пройшов у селі Карпилівка, що за 45 кілометрів від районного центру. Тут проживає 754 людини, щороку народжується чимало дітей, лише цьогоріч «лелека завітав» до десяти сільських сімей.

ФАП у Карпилівці працює з 1970 року. Селяни завжди були спокійні за надання первинної медичної допомоги, якою впродовж кількох десятиліть сумлінно і відповідально опікується завідуюча місцевого фельдшерсько-акушерського пункту Ганна Олексіївна Гоцик. Але щоб доїхати до районної лікарні, аби отримати конкретну допомогу чи консультацію так званих вузькофахових спеціалістів-медиків, жителям села потрібно подолати майже півсотні кілометрів непростої дороги.

с2Незважаючи на гарячу пору для селян, на прийом до виїзної бригади лікарів прийшло більше півтори сотні людей. Цього дня прийом вели лікарі центральної районної лікарні – офтальмолог, гінеколог, невропатолог, травматолог і педіатр.

Жителі села Карпилівка відзначили людяність і професіоналізм всієї бригади медиків.

«Ми щиро вдячні Ірині Мирославівні за таку увагу до сільської медицини, особливо це стосується сіл, віддалених від райцентру. Такі прийоми дуже потрібні всім: і медпрацівникам, і людям, це наближає послугу до пацієнта, а також це важливо для профілактики захворювань серед селян», – зауважила сільський голова Марина Мартинюк.

Алла КОПТЮК,

село Карпилівка.

Please enter banners and links.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *