Незалежна громадсько-політична газета

Камінь-Каширщину відвідав губернатор

сОлександр Савченко на посаду голови облдержадміністрації призначений нещодавно. Тому, як людина нетутешня, він наполегливо, так би мовити, з усіх боків вивчає життя краю, аби виробити власне бачення шляхів його подальшого розвитку. Ось і минулого понеділка губернатор побував із робочим візитом на Камінь-Каширщині, аби насамперед особисто поспілкуватися з жителями району та спробувати знайти рішення озвучених у ході розмов проблемних питань.
А їх цього дня не бракувало. Турбували камінь-каширців стан доріг, забезпечення та розвиток соціальної сфери, фінансування медичної галузі, зокрема, витратних статей, які передбаченні на лікування пацієнтів із рідкісними захворюваннями; просили вони врегулювати також земельні протиріччя, до прикладу, що стосується зведення на церковному подвір’ї знищеного пожежею Іллінського храму нової сакральної споруди і таке інше.

Звичайно ж не оминули увагою доволі болючу тему будівництва шкіл. Останнє десятиліття Камінь-Каширський район впевнено тримає лідерство за темпами зростання населення. Через це тепер, найпаче у сільській місцевості, існує відчутна потреба в нових, просторіших навчальних закладах, так як наявні або застарі (спроектовані за радянськими планами, подекуди взагалі складені зі старих дідівських клунь), аварійні, чи попросту відсутні.
Згадати б хоча багатолюдні Осівці, Стобихівку, де малечі повсякчас прибуває і прибуває, тож батьки разом із освітянами з приходом чергового навчального року змушені ламати голови, куди їх всіх подіти. На щастя, в осівецької громади їхня давня мрія зовсім скоро стане реальністю. Сьогодні у цьому селі активно триває спорудження нової школи. Робота на будівельному майданчику кипить, наче в мурашнику. Тож появі поважної делегації на чолі з Олександром Іллічем в селі були раді, бо це додає надії громаді, що високі чини про них не забувають і таки виконають дану раніше обіцянку вже цьогоріч завершити проект.
За словами директора школи Любові Дем’яник, потреба в сучасному навчальному закладі визріла давно: село розвивається, розбудовують нові житлові масиви, вулиці, багато молодих сімей створюють свої гніздечка саме в Осівцях, відповідно зростає і народжуваність. Педагог висловила впевненість, що майбутня ЗОШ відповідатиме всім освітнім запитам і орієнтовно має прийняти 15-16 класів.
А залишилося зробити не так і багато: закінчити оздоблювальні роботи, довести до ладу прилеглу територію, шкільний стадіон.
Але для цього знову ж таки потрібні додаткові кошти, котрих нині бракує. Згідно з даними, оприлюдненими спеціалістами сектору з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації, на сьогодні потреба у фінансуванні будівництва навчального закладу складає 31 млн 400 тис. грн. Із районного бюджету в цьому році виділено 3 млн 140 тис. грн. План із Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) – 28 млн 260 тис. грн. Сума, звісно, чимала, та Олександр Савченко запевнив, що кошти обов’язково надійдуть, як тільки відповідні документи будуть підписані в Кабінеті міністрів України.
– Надія є на те, що ми відкриємо школу до нового навчального року. Вона вже пройшла конкурс проектів у Державному фонді регіонального розвитку. Чекаємо з дня на день, коли буде підписано відповідне розпорядження і почнемо отримувати кошти.
Загалом керівник ОДА залишився задоволений інспекцією, однак вказав і на деякі “перегиби” будівництва.
– Школа дуже простора, але був такий проект і нічого ми не зробимо… про економію декілька років назад не думали.
Насамкінець Олександр Ілліч пообіцяв, що хід робіт контролюватиме хтось із його заступників. А, можливо, щомісячні робочі візити на Камінь-Каширщину буде здійснювати сам губернатор.
Підготував
Олександр ПРИЙМАК.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *