Незалежна громадсько-політична газета

Дорогу зруйнували! А хто ремонтуватиме?

дорога 30...Відрізок дороги у кілька десятків метрів між селами Рудка-Червинська та Оленине практично розмололи своїми колесами лісовози. Про це розповідають місцеві жителі, які уже не вперше телефонують у редакцію газети «Полісся», щоб поскаржитися на безвідповідальність лісівників та підприємців сіл цієї округи (Житнівка, Боровне, Гута Боровенська й ін.). «Важковаговики» заготівельників і переробників лісодеревини у зимово-весняний період возили її практично щодня. Відтак асфальтове покриття під дією погодних  умов та вагою вантажівок у десятки тонн не витримало і розлізлося. 

З щемом у серці запитують жителі сіл Рудки-Червинської та Оленине про те, хто ж тепер ремонтуватиме шлях, який сполучає їхні села?
Цю дорогу, яка була викладена каменем ще «за Польщі», кілька років тому нарешті заасфальтували за сприяння братів Смітюхів із села Житнівка. Однак бездумне користування нею, як переконані люди, невдовзі призведе до того, що тут взагалі проїжджого шляху не залишиться.
“Ліс везуть – гроші заробляють, палет везуть – гроші заробляють. А те, що дорогу розбивають, усім байдуже!” — волають ті, хто тепер на батьківщину не може доїхати. Зокрема, Валентина та Олександр Приходьки звертають увагу: “Якщо їхати на Оленине з боку Гути-Камінської – не доїдеш, і про непрохідність на цьому відрізку дороги, здається, вже знає вся Україна. На його відновлення потрібні мільйони. Так тепер ще й цю дорогу знищили – теж скоро не доїдеш!”
Вкотре переконуємося, що не вміємо цінувати те, що маємо, не вміємо дбати про покращення. Крайнього знайти в даній ситуації практично не реально. Зрозуміло, що лісівники будуть говорити: “За свою діяльність ми сплачуємо податки»”. Підприємці так само мають виправдання: “Купуючи паливо для автомобілів, ми сплачуємо акциз, який мав би іти на ремонт доріг”.
Однак всі вони повинні також розуміти, що в усьому сподіватися на державу марно. Все починається з кожного із нас.
Тож люди доречно зауважують: “Справедливо було б, якби ті підприємці і підприємства, чиї вантажівки з лісопродукцією розбили автошлях, що не був розрахований на таке навантаження, долучилися до його ремонту”.
Тетяна ПРИХОДЬКО,
Рудка-Червинська — Оленине.

Please enter banners and links.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *