Незалежна громадсько-політична газета

“Полісянка” заспівала у програмі “Фольк-music”

сНапередодні великодніх свят дитячий фольклорний ансамбль районної школи мистецтв “Полісянка” побував у Києві. Тут виконавці разом із однолітками зі всієї України стали учасниками відеозапису відомої програми “Фольк-music”. Зокрема, вони представили напрочуд красиву перлину автентичної народної музичної культури – композицію “Благослови, мати”, чим потішили не лише глядачів, а й ведучу програми Оксану Пекун.

Тим читачам, які ще не знають, хто така Оксана Пекун, пояснюємо – це співоча, романтична і просто до нестями закохана в українську пісню жінка, народна артистка. Разом із знімальною групою вона об’їздила чи не всі регіони неньки-України, завітала в тисячі маленьких та великих населених пунктів, сіл і містечок, віддалених хуторів, де повсякчас шукає найсокровенніші частинки душі нації – її пісні, знайомиться з виконавцями та запрошує їх на свою програму.

Восени минулого року Оксана Пекун вкотре побувала на Камінь-Каширщищі, де заслухала ряд наших талантів, серед них і дитячий фольклорний ансамбль “Полісянка”. Напевно, спів юних вихованців школи мистецтв глибоко запав у серце пані Оксані, що чергову зустріч для них та призначила вже у столиці.

– Враження від поїздки дуже хороші, – розповідає керівник ансамблю Олена Козік. – За останні роки чимало співочих колективів району взяли участь у зйомках програми “Фольк-music”, то ж приймали нас там вже, як своїх. Особливо в дітей емоції просто вирують: захоплені всім – від самого процесу зйомки, роботи зі світлом, з відеооператорами, і до атмосфери, котра панувала в студії. Напевне, трішки відчули себе справжніми зірками.

За словами Олени Козік, виступ колективу сподобався організаторам, а сама Оксана Пекун вважає поліські місцини невичерпним джерелом автентичного духу, фольклору. На теренах України такого залишилося мало.

– Сьогодні непросто зацікавити підростаюче покоління народними піснями. Всі хочуть виконувати естрадні, сучасні композиції. Стараємося долучати дітей до українських традицій, щоб вони розуміли і цінували їх, – підсумовує співрозмовниця.

Виступ колективу був показовим, тому додому учасники “Полісянки” поверталися без нагород, але з хорошим настроєм.

Насамкінець зазначимо, що до Києва разом із дітьми мандрували і дорослі виконавці, вокальне тріо “Берегиня” у складі Оксани Комар, Людмили Лесик, Олени Козік, які також продемонстрували свої співочі таланти на камеру.

А сам запис програми можливо транслюватимуть у період великодніх свят на першому каналі. Не пропустіть!

Олександр ПРИЙМАК.

 

Please enter banners and links.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *