Незалежна громадсько-політична газета

У сільській глибинці завжди є над чим працювати

сНа Камінь-Каширщину народний депутат Ірина Констанкевич приїздить щомісяця. За останні два роки вона побувала у всіх селах району. Народний обранець спілкується із людьми, вивчає проблеми, які їх турбують, шукає шляхи вирішенням багатьох із них.
Чергова поїздка у район як завжди була насиченою. А побувала Ірина Констанкевич цього разу у селах Видричі, Теклине, Хотешів та Добре разом із головою Камінь-Каширської райдержадміністрації Валерієм Дунайчуком, начальником відділу освіти Віктором Пасем. Вони поспілкувалися із людьми, оглянули освітні заклади цих сіл, намітили план роботи на майбутнє.

Видричі:ремонтують клуб
У Видричах Ірина Констанкевич проінспектувала хід робіт із перекриття сільського будинку культури. Тут покрівля СБК протікала, тому всередині приміщення почало псуватися. Громада села звернулася до Ірини Констанкевич за допомогою. Тож за її сприяння із фонду соцеконому на ремонт даху клубу було виділено 380 тисяч гривень. Окрім того на реконструкцію даху Видричівського СБК передбачили 150 тисяч гривень і в обласному бюджеті. Наразі роботи з перекриття покрівлі ведуться активно.
Відтак люди, задоволені цим, прийшли на зустріч із депутатом, щоб подякувати їй.
— Проблеми можна вирішувати спільно. Хочеться допомагати там, де все правильно робиться. Особливо, коли ти бачиш результати цієї роботи», – підкреслила Ірина Констанкевич.
Поряд з цим видричівці висловили ряд проблемних питань.

Дубровиця
і Теклине: проблеми з дорогами та у сфері освіти
Жителі села Дубровиця звернулися до депутата із проханням допомогти з ремонтом сільських вулиць.
— Ми щороку власними силами підтримуємо їхній стан. Але що можна самотужки зробити? — кажуть вже літні чоловіки, які ніяк не дочекаються, коли сільська рада їх підтримає.
Натомість сільський голова Ольга Царик зазначила, що за кошти сільради зробили дороги у Теклине. Минулого року ремонтували у Видричах, а вже цього року — черга Дубровиці.
Зрештою помічник народного депутата Світлана Сидорук запропонувала представникам дубровицької громади прийти до неї на прийом, щоб обговорити можливість надання допомоги у цій справі від Ірини Констанкевич.
Не менше турбувало селян і питання тарифів на електроенергію, газ.
— Мало того, що з нас деруть три шкури за використані кіловати та куби, то ще й устаткування за наші кошти купують. Вони ж за власні кошти не проводять електрифікацію, а за наші, а потім, ще й у тариф включають, — говорили із зали обурені люди.
Народний депутат зауважила, що, на жаль, тут важко щось вдіяти.
— Енергетичні та газові компанії в країні належать олігархам. І вони все прописали у законах таким чином, що, виходить, дійсно на людях наживаються. Будемо пробувати внести відповідні зміни у законодавство, — зазначила Ірина Констанкевич.
Радо приймали народного депутат у Теклине. Настоятель місцевого храму підготував для Ірини Мирославівни у подарунок ікону.
Теклинські педагоги на зустрічі із депутатом порушили питання підготовки шкіл до переходу до «Нової української школи». Турбує вчителів те, що для переходу на цю систему немає відповідної матеріально-технічної бази.
«Я вже порушувала це питання у Міністерстві освіти. Мені пояснили, що 1 мільярд гривень на «Нову українську школу» передбачено. Але однаково цих грошей на всіх не вистачить. Тому у міністерстві пояснюють, що повинно бути співфінансування з місцевих бюджетів», – зауважила Ірина Констанкевич.
Зазначимо, що народний депутат допомогла придбати деяке устаткування для Раківліської школи, яка цього навчального року взяла участь у пілотному проекті «Нової української школи». А за словами начальника відділу освіти Віктора Пася, для забезпечення партами перших класів району потрібно 700 тисяч гривень.

Хотешів: у тублікарні  не вистачає медикаментів

Насиченим було спілкування Ірини Констанкевич із жителями села Хотешів. Тут вона побувала у місцевій амбулаторії, тублікарні, у школі, дитячому садочку.

Хотешівці піднімали багато проблемних питань, а серед них основна увага — розбитим дорогам.

— До нас ось кілька днів не ходили рейсові автобуси, маршрутки, бо не можуть доїхати. А що би було, якби довелося терміново комусь “швидку” викликати? – обурювалися селяни.

У розмові з хотешівськими педагогами обговорили освітню реформу, а з медиками — реформу медицини.

До речі, працівники Хотешівської тублікарні поскаржилися на погане забезпечення медикаментами.

— Колись ми лікували хворих на туберкульоз 10 місяців. І виписували їх уже здоровими. Тепер можемо лікувати 2 місяці, і виписуємо пацієнтів із залишковими явищами. А це означає, що у більшості випадків хвороба знову може почати прогресувати, — з розпачем розповідають медики. — Хворі дуже часто не мають змоги купити необхідних ліків. Найстрашніше, коли у хворих виникає кровотеча. Бо ж нам зовсім не дають потрібних препаратів, щоб з цим справитися.  От і що нам робити?

— Вони рівняються до Європи. Але ж які там пенсії і зарплати! Там діє медичне страхування! – кажуть інші медики. – А тут з таким ставленням до охорони здоров’я у нас проглядається справжній геноцид. І туберкульоз, коли його як-небудь лікувати, звичайно, буде процвітати.

На це народний депутат Ірина Констанкевич зазначила:

— Нещодавно до мене було звернення про забезпечення ліками для онкохворих. Виявляється, що необхідні медикаменти, які виділяються за державними програмами, були вилучені з національного переліку ліків. Люди підняли тривогу і я підготувала звернення до Міністерства охорони здоров’я із запитанням, чому вони вилучені, та з проханням їх повернути.

Відтак Ірина Констанкевич зазначила, що підготує звернення  у Міністерство охорони здоров’я, аби ряд необхідних медпрепаратів включили на фінансування в рамках державної програми.

 

Добре: будують дитсадок

Добренці на зустрічі із народним депутатом дякували Ірині Мирославівні за підтримку. За її сприяння тут триває реконструкція дитячого садочка. Зокрема, із фонду соцеконому на це було залучено 700 тисяч гривень, а також 500 тисяч гривень — із обласного бюджету. Виділялися кошти і з районного бюджету — 30 тисяч гривень. До речі, за умови належного фінансування вже в цьому році садочок можуть відкрити.

— На жаль, на нашу область дивляться в деякій мірі, як на депресивну. Це в основному аграрний край, тут люди проживають переважно в сільській місцевості. І у столиці думають:  живете у своїх селах, ну і живіть. Проте нам все ж вдається залучати кошти у ці села і хоч якимось чином їх підтримувати, – розповіла Ірина Констанкевич.

Літні люди знову зверталися з приводу перерахунку пенсій. Мовляв, у тих, хто має понад 35 років стажу, пенсія ще менша, ніж у тих, хто і половини того не має.

— Дійсно, пенсійна реформа зачепила тих, у кого були низькі пенсії. Тепер ми зареєстрували законопроект, який стосується людей зі страховим стажем 40 і більше років. Документ пропонує змінити механізм нараховуння пенсій для згаданої категорії громадян та збільшити коефіцієнт нарахування виплат з 1% до 1,35% за 1 рік страхового стажу, – пояснила Ірина Мирославівна.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

 

Please enter banners and links.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *