Незалежна громадсько-політична газета

Голос депутатів — вирішальний

Друге пленарне засідання чергової 25 сесії
Камінь-Каширської міської ради видалося не менш насиченим на актуальні питання з життєдіяльності громади.

DSC_1763Чисельність апарату ради — прерогатива голови
Коли обранці приступили до розгляду самого порядку денного, слово взяв депутат Петро Герасимик:
— Шановні присутні, вчора скликалася бюджетна комісії, на якій розглядалося моє депутатське звернення. Але сьогодні в переліку питань порядку денного сесії я його не бачу. Воно стосувалося введення в штат міської ради посади архітектора. Ми розглядаємо багато питань, зокрема з містобудівної діяльності. Але депутати не є фахівцями у цій сфері. Тому треба, щоб цим займався кваліфікований спеціаліст. Також я хочу відзначити, що інформаційний сайт міської ради практично не працює, там немає всієї повної інформації, якою повинні володіти громадяни. Тому я наполягаю, щоб за сайтом також закріпили конкретну людину та інформаційні повідомлення розміщалися на ньому не уривками, а в повному обсязі.
— Роботу сайту ми обов’язково поправимо. Вже є людина, яка цим постійно займається. Щодо вашого звернення, то воно не винесене на сесію, бо я вважаю, що збільшувати штат зараз недоцільно. Якщо ми ухвалимо це питання лише за вашим поданням, то воно не матиме юридичної сили, — окреслив ситуацію міський голова Василь Бондар.
Секретар міськради Наталія Бащук зазначила, що загальна чисельність апарату міської ради, витрати на його утримання подаються на затвердження сесії виключно за пропозицією самого міського голови. Натомість а ні депутати, а ні постійні профільні комісії не мають такої прерогативи.

На що потратив відділ освіти РДА кошти, виділені міськрадою?
Перед новим роком міськрада виділила 100 тисяч гривень навчально-виховному комплексу №1 міста на влаштування нової вентиляційної системи у спортивній залі закладу. Однак голова земельної комісії міськради Петро Герасимик повідомив присутнім на сесії, що ці гроші відділ освіти нібито спрямував не на цю справу. Тому депутат вніс пропозицію з’ясувати це питання.
Заступник міського голови Микола Шворак зазначив, що це питання вже взяте на контроль. “Ми направили відповідний запит у відділ освіти. Але ще не маємо офіційної відповіді з даного приводу”, — наголосив Микола Іванович.
Щодо фінансових спроможностей освіти району, то взагалі в даному питанні виникає немало запитань. Нещодавно на сесії райради прозвучала інформація, що відділ освіти РДА на початок 2018 року має 1 млн. 807,2 тис. грн. залишку освітньої субвенції з державного бюджету. Натомість до міської ради постійно звертаються школи міста з проханням фінансово посприяти у вирішенні їхніх проблем. Наприклад, на цій сесії розглядалося звернення батьківського комітету та директора ЗОШ села Підцир’я Федора Мельницького, в якому вони просили гроші на заміну вікон у школі. Питається: а чому відділ освіти не може за рахунок згаданих залишків субвенції профінансувати їх придбання та встановлення?
Не виділила кошти на вікна і міськрада, адже у центрі її інтересів і уваги повинні найперше бути господарство й комуналка, життя і проблеми мешканців, робота підприємств. Звичайні наші будні, Каменя-Каширського, а не галузі, на які напряму йдуть асигнування з держави.

Міськрада допомагає важко хворим
Депутати також підкоригували міський бюджет та програми соціально-економічного розвитку на 2018 рік. Питання про надання матеріальної допомоги громадянам на лікування, термінові операції, погоджені комісією з питань бюджету, були проголосовані практично пакетом. Адже коли під загрозою людське життя, то зволікати не можна. Натомість прохання придбати квартири для судді районного суду та жителя міста, який згідно з нормами чинного законодавства має право на безкоштовне забезпечення житловою площею, як інвалід першої групи ДЦП, депутати не підтримали. Не знайшло в сесійній залі підтримки і питання співфінансування пам’ятного знака Тарасові Шевченку. Адже на це ще не передбачила коштів, як обіцяла, райрада.
Отож, 50 тисяч гривень було виділено жительці міста Ользі Соловей на спецхарчування для її дитини, організм якої не засвоює звичайну їжу. До речі, у сім’ї цієї пані виховується двоє хворих діток на рідкісну недугу. Меншому з них, якому нема ще 3 років, таке спецхарчування закуповується за кошти, передбачені державними спецпрограмами. А ось старшому сину, який ходить вже у школу, змушені купувати самі батьки.
Міський голова Василь Бондар додав, звертаючись до батьків дітей: “Ми розуміємо, як вам важко. Сьогодні ми виділили вам певну суму. Буде перевиконання бюджету — і ми ще вам обов’язково вділимо”.
Крім того 7 тисяч гривень надано жителю Каменя-Каширського Олександру Лещику, якому потрібно якнайшвидше робити операцію із заміни клапана серця. Також по 7 тисяч гривень було виділено на лікування Віталію Сендюку, Миколі Дзеблюку та Ользі Улітич, у якої дуже хвора дитина, а також 3 тисячі гривень – Юрію Мазуру.
Олесь Федорович.

 

Please enter banners and links.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *