Незалежна громадсько-політична газета

Ірина Констанкевич взяла участь у роботі сесії райради

сОкреслити питання та проблеми, над вирішенням яких слід працювати у 2018 році, закликала народний депутат України Ірина Констанкевич представників виконавчої влади та депутатів районної, міської і сільських рад на сесії Камінь-Каширської районної ради. Участь у ній вона взяла в рамках чергового робочого візиту на Камінь-Каширщину.

с2Народний депутат Ірина Констанкевич взяла участь у роботі сесії Камінь-Каширської районної ради. Вона активно включилася в процес обговорення важливих для району питань. Зокрема, заслухавши звіти про стан дотримання законності та правопорядку на території Камінь-Каширського району, зробила висновок, що “кожен, хто має честь і совість, працює достойно”. Адже за даними, які озвучили заступник керівника Маневицької місцевої прокуратури Сергій Федчик та начальник Камінь-Каширського відділу поліції Валентин Чих, у районі відсутній ріст злочинності і це є позитивним фактором. Проте поряд з цим Ірина Мирославівна негативно оцінила ситуацію, коли з державного бюджету виділяються мільярди на правоохоронні органи, а на місцях працівники районних відділів від держави отримують по суті лише зарплату, а тому змушені просити фінансової допомоги у місцевих органів самоврядування. Тож депутат запропонувала свою підтримку у клопотаннях щодо збільшення фінансування на утримання, зокрема районного відділу поліції.

Медзакладам — сучасне якісне обладнання

У своєму підсумковому виступі Ірина Констанкевич торкнулася трьох важливих для Камінь-Каширського району питань — медицини, харчування школярів та створення ОТГ. Вона зауважила, що варто спрямувати особливі зусилля на зміцнення матеріально-технічної бази Камінь-Каширської ЦРЛ та ЦПМСД району. Адже від якісної медицини великою мірою залежить життя та здоров’я людей.
— Нам не вдалося відстояти Камінь-Каширський госпітальний округ і поки що ми залишаємося в невідомості стосовно того, яким чином надаватимуться усі медичні послуги, як надалі фінансуватимуть медичну галузь. Ми напрацювали із головними лікарями районних лікарень мого округу спільну стратегію щодо забезпечення необхідним якісним устаткуванням. Тож хочеться, щоб, зокрема і в Камінь-Каширському районі було потужне медичне обладнання, — зазначила народний депутат.

“Монетизація не вирішить проблеми шкільного харчування”

Ірина Констанкевич також спонукала районне керівництво активніше долучитися до вирішення проблеми із чорнобильським харчуванням у школах району. Бо ж якщо брати конкретно Камінь-Каширський район, то минулого року із 9 місяців навчання в школі дітей харчували лише протягом п’яти. Це чи не найдовше з- поміж усіх чорнобильських районів області, однак. А все через те, що невчасно проводиться тендер.
— Начальник управління соціального захисту населення Камінь-Каширської радержадміністрації Максим Демидюк дуже добре розуміє дану проблему. Минулого року ми з ним напрацювали варіанти вирішення її. Я скеровувала відповідні звернення у міністерство, особисто розмовляла із міністром соцполітики Андрієм Ревою, однак він так і лишився при своїх переконаннях в тому, що потрібно монетизувати пільгу. Ми ж бачимо інакше розв’язання даної проблеми, оскільки монетизація не вирішить питання із організацією гарячого харчування. Це позиція батьків, прогресивних освітян і позиція соціальних працівників. Але Міністерство соцполітики не дуже хоче займатися цим питанням, мовляв, це ж проблема лише 100 тисяч школярів, — зауважила Ірина Мирославівна.
За словами народного депутата, ще в лютому минулого року Максим Демидюк запропонував варіант, що це має бути тристороння угода в організації харчування. Це лягло в основу її запиту, спрямованого міністру соцполітики. Для того, щоб спростити цю процедуру, Ірина Констанкевич також підготувала законопроект, який має скасувати тендерні процедури. Однак він й досі не прийнятий.
— У 2018 році на Волині було оголошено тендери на харчування школярів у чорнобильських районах майже на 100 млн грн. Це великі гроші. І, правду кажучи, є побоювання, що фірми всілякими методами боротимуться за їх. Тобто навіть можуть зривати проведення тендерів. Відтак харчування дітей у школах знову можуть і не відновити до кінця навчального року, — підсумувала депутат.

Недосконалість законодавчих змін — причина нестачі коштів

Звернула увагу Ірина Констанкевич і на те, що необхідно спільно піднімати питання з приводу недофінансування закладів галузі освіти на виплату зарплати непедагогічним працівникам допоміжного персоналу. Людям не вистачає коштів на зарплати через недосконалість законодавчих змін. За словами народного депутата, таких проблем немає у районах, де уже розпочалася реформа децентралізації. Водночас на Камінь-Каширщині, де минулого року виникла заборгованість у розмірі більше 20 мільйонів гривень, така ситуація цьогоріч знову може повторитися. Відтак Ірина Констанкевич зауважила:
— Я вже скерувала запит прем’єр-міністру щодо цієї критичної ситуації, яка є в Камінь-Каширському районі. Але листами та депутатськими запитами цю проблему ми не вирішимо. Тому пропоную поїхати на зустріч до представників уряду і пояснити, що децентралізація в такій великій державі як Україна має не однаковий сценарій перебігу. І якщо одні бюджети можуть забезпечити такі видатки, то в Камінь-Каширському районі ні.
До речі, про децентралізацію парламентар зазначила, що уряд категорично заявив свою позицію щодо створення ОТГ, мовляв, у 2018 році об’єднання громад має завершитися.
— Ті громади, які створилися, мають державну підтримку і фінансування. Тому громадам Камінь-Каширщини потрібно якнайшвидше визначитися зі своїм баченням утворення ОТГ і повіту, – наголосила Ірина Констанкевич, закликаючи до проведення реформи.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *