Незалежна громадсько-політична газета

Ірина Констанкевич зустрілася з громадами району

с1Чому вчителям зарплату підвищили,
а дошкілля обділили?

Цю тему на зустрічі
з депутатом порушили освітяни Грудок
Під час чергового свого візиту на Камінь-Каширщину депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич перевірила, як освоїли державні кошти, виділені за її сприяння на відновлення електропроводки у будинку культури села Грудки.
Працівники закладу продемонстрували, що було зроблено, та окреслили, що ще потрібно зробити, аби вдихнути життя у занедбане приміщення.
Отже, на електрифікацію закладу із фонду соціально-економічного розвитку витрачено 166 тисяч гривень. Ірина Констанкевич зауважила, що готова ще залучати кошти на подальші роботи у грудківському будинку культури, зокрема на відновлення системи опалення, заміну підлоги, косметичний ремонт…
До речі, грудківська громада співпрацює із народним депутатом і у розв’язанні інших питань. Окрім того, у місцевому дошкільному закладі на умовах співфінансування батьків і Фонду Ігоря Палиці “Тільки разом” замінили окремі унітази у санвузлах груп, умивальники, придбали бойлер. Тож на зустрічі із депутатом і батьки, і працівники дошкільного закладу дякували за підтримку.
А у спілкуванні вихователі порушили питання оплати праці. Говорили, зокрема про те, чому вчителям заробітна плата підвищується з січня, а працівникам ДНЗ, хоч вони також педагоги, передбачається це зробити лише з вересня.
— Оплата праці вчителів відбувається із державного бюджету, а утримання дошкільних закладів – на місцевих бюджетах, — пояснила Ірина Констанкевич.

Ірина Констанкевич зустрілася з громадами району

 

Вона зауважила також, що вже зверталася до міністра фінансів із листом про те, щоб підвищити зарплату працівників дошкілля.

— Заробітну плату для працівників освіти середньої ланки підняли і її прописали в законі: для вчителя найнижчої категорії вона має становити не менше 3-ох мінімальних зарплат.

 

Проте урядовці, готуючи проект закону про освіту, зокрема, у перехідних положеннях  прописали, що до 2021 року розмір зарплати педагогів становитиме 4 прожиткових мінімуми (розмір прожиткового мінімуму вдвічі менший, ніж мінімальна зарплата). І депутати за це проголосували. Ми виявили цей обман і вже через 2 тижні зареєстрували новий законопроект, щоб виправити цю несправедливість.  Щоправда цей законопроект поки що в Раду не дійшов, — розповіла Ірина Констанкевич. — І коли я підняла тему заробітних плат для дошкілля, то міністр фінансів мені відповів, що ДНЗ знаходяться на місцевому бюджеті і ніхто не забороняє збільшувати зарплату в межах своїх бюжетів. Але я вважаю, що аби місцева влада була зобов’язана це зробити, підняття заробітних плат для працівників дошкіллля треба так само прописати в законі, як і для вчителів. Тому зараз стоїть питання про ухвалення відповідних законів, які стосуються дошкілля, позашкілля, профтехосвіти, фахової передвищої.

Оскільки Ірина Констанкевич є головою підкомітету з питань позашкільної, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти комітету Верховної Ради з питань освіти і науки, наразі вона працює над законом про профтехосвіту.

 

Жителів Видерти турбує стан доріг, низька закупівельна ціна на молоко

 

Минулого року у Видертській школі встановлено нові вікна. Більше 100 тис грн. на це було направлено із фонду соцеконому. Оскільки зазначені кошти виділялися за сприяння Ірини Констанкевич, то нещодавно вона і побувала у цьому навчальному закладі, аби переконатися, що гроші освоєні за призначенням. Ірина Мирославівна оглянула школу, зокрема класні кімнати, де були замінені вікна. А також зустрілася із місцевими жителями. Сільський голова, директор школи щиро дякували нардепові за сприяння у цій справі, адже через старі вікна у школі було прохолодно, особливо у вітряну погоду. А навчається у цьому закладі  400 учнів. Тепер їм стало набагато комфортніше. Хоча задля більш комфортних умов заміні підлягають ще три десятки вікон та троє дверей. Тож на зустрічі із депутатом шкільна громада знову просила підтримки у Ірини Констанкевич. Ірина Мирославівна, як завжди, висловила свою готовність допомогти, однак оскільки на ці роботи залучаються державні кошти, то потрібна проектно-кошторисна документація, виготовлення якої — за районним відділом освіти.

Зрештою під час зустрічі видертці підняли і ряд інших не менш важливих для них питань. Так, наприклад, чи не найбільше турбує селян стан доріг у населеному пункті. У цьому селі, як практично і в усіх селах Волині, годі знайти вулицю, де б дорога заслуговувала на позитивні відгуки. Тому селяни звернулися до Ірини Констанкевич, сподіваючись на допомогу. На що Ірина Мирославівна відповіла:

— Розпочинаючи свою депутатську діяльність, я поставила за мету побувати у всіх селах свого виборчого округу. Правду кажучи, це непросто, адже окрім спілкування з людьми мого виборчого округу я повинна працювати ще й у сесійній залі Верховної Ради, у профільних комітетах. Проте я щомісяця намагаюся бути у виборчому окрузі, тож добре знайома з проблемою сільських доріг. Як народний депутат  залучала кошти із державного бюджету на свій округ (минулого року — це майже 28 млн. грн). Зокрема, на Камінь-Каширський район вдалося залучити майже 8 млн. грн. Вони пішли на 21 заклад освіти в районі, окрім того на медустанови і будинки культури. І цьогоріч ми продовжимо працювати у цих напрямках. Що стосується доріг, то зазначу, що у 2018 році в Україні має працювати Державний дорожній фонд. Саме він фінансуватиме ремонт доріг місцевого рівня. А розподіляти ці гроші буде обласна державна адміністрація. Тому з проханням ремонту дороги потрібно в першу чергу звертатися до районного керівництва, а тоді ці звернення будуть спрямовані в ОДА, де і вирішуватиметься, які кошти і на які дороги виділятимуться. Ми трохи не згідні з тим, що кошти будуть розподілятися в ручному режимі. А тому я написала звернення, щоб зареєстрували зміни до законопроекту про те, аби список доріг погоджувався із обласною радою, — розповіла Ірина Констанкевич.

Поряд з цим депутат зазначила, що на Волинь цьогоріч скеровано майже 400 мільйонів гривень і вже за рішенням ОДА їх направлятимуть на ту чи іншу дорогу. З ремонтом дороги на вулиці Болотній у Видерті побіцяв допомогти на рівні обласної ради депутат обласної ради від Укропу Анатолій Філюк.

Порушили перед Іриною Констанкевич видертці також питання молокозаготівлі. «Із нас, селян, і так увесь час знущалися, встановлюючи смішні ціни на молоко. Навіть вода в магазинах дорожча за натуральне молоко. Так їм, олігархам, ще мало – розділили молоко на сорти, щоб сільських здавачів взагалі знищити», — обурювалися жителі Видерти.

На що Ірина Констанкевич заначила, що вона ще минулого року розпочала боротьбу за інтереси сільських молокоздавачів.

«У 2017 році жителі усіх чотирьох районів округу піднімали проблему низьких закупівельних цін на молоко. І  боролася за те, щоб збільшили ціну на закупівлю молока. Проте монополісти не зацікавлені у збільшенні цін. У грудні  отримала відповідь антимонопольного комітету на мій запит, де проаналізували, чому у нас на Волині найнижча закупівельна ціна на молоко. Антимонопольний комітет встановив, що два молокозаводи (ковельський і дубнівський) свідомо занижують цю ціну. Але на додачу до низьких цін маємо ще проблему. На законодавчому рівні в Україні піднімається питання, аби заборонити молокозаводам приймати на переробку домашнє молоко. Я вважаю, це хочуть зробити для того, щоб перейти на виготовлення так би мовити штучного, що є дешевше, проте прибуток з цього більший. Виходить, що люди нікого не цікавлять. Втім, думаю, нам треба боротися. Влада дуже боїться, коли все переходить в публічну площину. І якби люди проти цього протестували, то до них дослухалися б. Тому якщо вам потрібна моя допомога, я буду з вами», — підкреслила Ірина Мирославівна.

Проблема Ворокомле — розширення меж села

 

Через це майже 50 сімей села не можуть оформити документацію на ділянки та будинки, електрифікувати їх

 

Минулого року для будинку культури села Ворокомле за сприяння Ірини Констанкевич були виділені кошти із соцеконому. 166 тисяч гривень використані на придбання твердопаливного котла та обладнання для встановлення опалення у цьому закладі. Тож Ірина Мирославівна відвідала нещодавно село Ворокомле та проінспектувала, як були використані гроші.

Зазначимо, що у приміщенні Ворокомлівського будинку культури не було взагалі опалення. І, не зважаючи на це, тут досить результативно працюють працівники культури. Свідченням цього став організований до приїзду Ірини Констанкевич концерт.

Артистизм місцевих аматорів сцени, яскрава програма, яку продумала директор Ворокомлівського будинку культури Марія Шевчик, вразили і народного депутата, і жителів села, які залюбки у цей день прийшли на зустріч із Іриною Мирославівною.

Після успішного виступу ворокомлівських талантів Ірина Констанкевич обговорила із місцевими жителями нагальні проблеми, у вирішенні яких люди чекають на її допомогу. А це передусім встановлення нових вікон у школі, реконструкція даху в садочку та розширення меж села. Остання тема викликала найбільш бурхливе обговорення.

Насправді така проблема існує у багатьох громадах району. Адже процедура ця є і копіткою, і дороговартісною. Зокрема, для розширення меж Ворокомле потрібно не менше 120 тисяч гривень. Але, на жаль, у бюджеті сільської ради таких коштів немає.

А питання розширення меж місцеві жителі піднімають вже не один рік. Бо ж майже 50 сімей села Ворокомле побудувалися фактично за межами населеного пункту. Відтак вони не можуть оформити документацію на ділянки та будинки, а отже не можуть і електрифікуватися.

Вирішення даного питання залежить від кількох чинників. Наприклад, від активності самих забудовників та їх готовності взяти дольову участь у співфінансуванні розширення меж. не менш важливий фактор, звичайно, — і бюджетне забезпечення сільської ради. Участь народного депутата у вирішенні даної проблеми також важлива. Як варіант вирішення проблеми може бути і спрощення самої законодавчої бази оформлення земельних ділянок. Адже досі ще не прийняли відповідний закон, тому позиція депутатів для вирішення подібних питань дуже важлива.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

с2

с3

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *