Незалежна громадсько-політична газета

Вакцинація – найдієвіший засіб уберегтися від грипу

222_10У сезоні 2017–2018 років на теренах України, за даними ВООЗ, циркулюватимуть наступні віруси грипу: «Мічіган», «Гонконг» , «Брісбейн».

На Волині з початку епідемічного сезону, зокрема з 2 жовтня ц.р., перехворіло близько 16 тисяч осіб. У Камінь–Каширському районі за 4 тижні із зазначеної дати за медичною допомогою звернулося 1218 осіб, в т.ч. 845 дітей до 17 років.
За останній тиждень в районі на ГРІ захворіло 325 осіб, з них 207 дітей до 17 років. Майже у два рази зросла захворюваність на ГРІ серед вікової групи 30–64 роки та у 20 разів — серед вікової категорії 65 років і старше.
Найефективнішим засобом запобігти захворюванню залишається вакцинація. Вакцини проти грипу довели свою безпечність та ефективність. Вакцинацію найкраще провести протягом жовтня-листопада. Щеплення проти грипу забезпечує індивідуальний імунітет, проте низький відсоток щеплених не дозволяє створити колективного імунітету, а відтак вимагає додаткових заходів щодо запобігання виникненню і поширенню захворювання серед населення, профілактики можливих ускладнень. Особливо важливою є вакцинація для представників груп ризику (дітей, осіб похилого віку, вагітних, людей з хронічними захворюваннями різних органів та систем), оскільки вона значно збільшує шанси цих людей відвернути смертельні наслідки хвороби. Вакцину сьогодні можна замовити в мережі аптек «Волиньфармпостач».
Г.С. Кузнецова, завідувач Камінь–Каширського міжрайонного відділу державної установи
«Волинський обласний лабораторний центр
МОЗ України».
О.М.Мазур, завідувач відділення епідеміологічних досліджень.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *