Незалежна громадсько-політична газета

Камінь-Каширці приєдналися до написання всеукраїнського радіодиктанту національної єдності

с“Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета”. Саме під таким гаслом минулого четверга, у День української мови та писемності, мільйони українців у нашій країні і поза її межами вкотре взяли до рук аркуші паперу та ручки, аби разом написати диктант національної єдності.

Цього разу темою були народні і авторські пісні, які у всі віки є автентичним кодом нації, проявом її творчого таланту. До слова, дана акція відбувається вже в сімнадцяте та покликана радше не перевірити грамотність учасників, а зміцнити їх патріотичний дух. Прикметно, що з кожним роком до лав бажаючих написати диктант долучаються все нові й нові учасники, як зовсім юні, п’ятирічні дітлахи, так і поважні дев’яностолітні громадяни. Серед них і безліч жителів Камінь-Каширського району.
Локацією, чи пак місцем дії традиційно стало приміщення центральної районної бібліотеки для дорослих, де за одними “партами” зібралися освітяни, музейники, депутати, працівники закладів бібліотечної мережі, райдержадміністрації. Як розповідає співробітниця районного краєзнавчого музею Оксана Монець, писати диктант вирішила вперше, тож трішки хвилюється. Спонукало жінку на такий крок бажання долучитися до загалу, а ще проявити свій патріотизм. Вперше бере участь у подібній акції і депутат райради Світлана Сидорук.
– Хочу перевірити себе, адже в школі ми, на жаль, мало зважали на українську мову. Тому сьогодні постійно відчуваю потребу заповнювати ті прогалини.
А ось для бібліотекаря Наталії Захарченко це другий диктант.
– Ми живемо в Україні, отож повинні самовдосконалюватись. Минулого року вже писала диктант. Звичайно, були помилки, але небагато. Вирішила спробувати ще раз.
Наостанок пані Наталія з посмішкою додає, що старанно готувалася до цього дня: протягом року вчилася, підтягувала знання з української мови.
Стартував диктант о 12:30. Під диктовку відомого мовознавця, автора підручників з української мови та літератури Олександра Авраменка учасники зосереджено та сумлінно записували кожне речення тексту: вслухалися в темп мови, проставляючи “підступні” розділові знаки. Щоправда, дане завдання виявилось не з простих, однак усі впорались із ним гідно. По завершенні диктанту кожен із присутніх попрямував працювати на благо своєї громади, міста, чи до найближчої поштової скриньки, аби відправити роботу на адресу Українського радіо. Адже за умовами акції автори бездоганних робіт будуть нагороджені цінними подарунками від Українського радіо.

P.S. Не залишилися осторонь всеукраїнської акції, зокрема, і творчі працівники редакції “Полісся”. Ми теж вирішили випробувати свої знання та навіть направили електронною поштою сканкопію диктанту до Києва.
Олександр ПРИЙМАК,
фото автора.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *