Незалежна громадсько-політична газета

Копали траншею під фундамент, а викопали… скелет

c1Важко навіть уявити, скільки ще таємниць береже у собі наша земля. Інколи на цікаву археологічну знахідку можна натрапити просто на власному подвір’ї. Ось і Галина Шмільова ніколи не здогадувалася, що на її батьківському обійсті, що на вулиці Ватутіна у Камені-Каширському, зберігався на понад півметровій глибині скелет велетенської тварини. А натрапили нещодавно на цю вельми незвичну та шокуючу знахідку чоловіки, які допомагали пані Галині заливати фундамент нової огорожі. 

— Ми копали траншею, аж раптом вивернули із землі лопатою старі кістки, зовні схожі на залишки якоїсь тварини, — розповідає житель міста Анатолій Балицький.
Він обережно, наче справжній пошуковець, невеликим будівельним шпателем розгортає піщану землю, щоб показати нам, як розміщена решта кісток. Вони — чималого розміру.
— Частина скелету цієї тварини була практично під корінням невеликої сливки на глибині приблизно півметра, — додає Анатолій Балицький.
Сам кістяк вже дуже потемнів від часу. Особливо добре збереглися фрагменти щелеп черепа, на них — зуби травоїдної тварини.
— Погляньте, які вони великі, і, що найцікавіше, що у цієї тварини два ікла, — приєднується до розмови Галина Шмільова. — Може, то був вепр, а, може, кінь, у якого, як і людини, повинні теж бути гострі кутні зуби.
Все ж після консультації із фахівцями нам все-таки вдалося з’ясувати, що це залишки дорослого коня. Але кому він належав і за яких умов загинула чи померла тварина – встановити вже важко. Старожили пам’ятають, що ще після війни на цьому місці було болото, а далі — вигін, де випасали жителі міста худобу. Можливо, чийсь кінь забрів у трясовину і потонув. Згодом люди забудували вулицю будинками, що стоять навколо.

c2
Олесь Федорович, фото автора.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *