Незалежна громадсько-політична газета

З життя міста: земля, будівництво…

search-for-a-plot-for-buildingМіська рада має близько однієї тисячі земельних ділянок під забудову, які з часом будуть виділятися.

Якось так складається, що практично на кожній сесії міської ради земельні питання просто таки відтісняють на задній план усі решту. Обговорення саме цієї теми займає найбільше часу та є чи не найбільш дискусійним. І все-таки у багатьох жителів міста складається враження, що саме у земельних питаннях міська рада найбільше недопрацьовує. Чи дійсно це так, журналісти «Полісся» спробували з’ясувати.
Підготувавши кілька важливих на наш погляд запитань, ми вирушили до міського голови Василя Бондара на аудієнцію.

— Я не зможу лише вам приділяти час. В мене знаєте скільки роботи! — голосно та інтонаційно мовив Василь Бондар одночасно підписуючи якісь документи. – Питайте, що вас цікавить.
— Василю Івановичу, нас цікавлять земельні питання.
Міський голова одразу припустив, що до редакції звернулися чергові скаржники з питанням про «самозахвати», отож з того і почали.
— У одному із номерів ви писали про самовільну забудову (зведення чи то гаража, чи то автомийки навпроти ДНЗ №2 – авт.). Але, якщо зачіпати це питання, то кінця краю не знайдемо. Адже явище самовільних забудов, зокрема, біля багатоповерхівок є поширеним. Будувати на так званій прибудинковій території гаражі та хлівчики люди розпочали одночасно із заселенням у квартири. Отож тепер там цілі «шанхаї» розрослися.
Зрештою, коли багатоповерхівки здавалися в експлуатацію, за кожною квартирою були закріплені спеціально збудовані у дворах підсобні приміщення. Згодом дехто почав поряд з ними зводити капітальні споруди (наприклад, літні кухні з фундаментами, гаражі). По суті, таке порушення мало б фіксуватися одразу і забудовників повинні були притягувати до відповідальності, бо такі будівництва можливі лише у випадку виділення земельної ділянки під забудову. Однак ці питання були залишені на самоплив ще з самого почату. А тепер вони переросли у серйозну проблему для Каменя-Каширського. Бо добре, коли власникам квартир вдається домовитися з приводу розташування гаражів, хлівчиків чи літніх кухонь. Тоді все відбувається тихо та мирно і мало кому про це відомо. Проте, коли сусіди несхвально відгукуються про чиєсь будівництво у дворах багатоповерхівок, виникають різного роду скандали, — зазначив Василь Іванович.
На запитання, чи можна тепер вирішити дану проблему та у чиїх це повноваженнях, міський голова відповів таким чином:
— Питання може вирішитися у випадку створення ОСББ (Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків): людям треба буде зробити проект території будинку, отримати свою частку, тоді оформляти документацію на будівництво чогось на прибудинковій території. Але у Камені-Каширському не поспішають створювати ОСББ, бо бояться брати на себе відповідальність. І однією з причин, напевне, є саме ось цей «бардак» із самовільним будівництвом на прибудинкових територіях, який потрібно буде якимось чином узаконювати.
У той же час Василь Бондар звертає увагу на те, що впринципі за цим мало б слідкувати комунальне господарство. Відповідні працівники ВУЖКГ наділені правом складати протоколи про порушення правил забудови міста, накладати штрафи у випадку некапітального будівництва чи у випадку капітального будівництва звертатися до державної архітектурно будівельної інспекції. Однак якщо братися за цю справу тепер, то доведеться притягувати до відповідальності практично всіх жителів міста, які мешкають у багатоквартирних будинках і всі їхні забудови зносити через суд. Тому це питання так і залишається поза увагою до тих пір, поки не виникне новий скандал.
У розмові із міським головою ми зачепили іще одну тему, яка стосується прибудов до комунальних багатоповерхівок. Мають місце непоодинокі випадки, коли окремі жителі вирішили збільшити жилу площу власних квартир шляхом прибудови навіть кількох кімнат. Виявляється раніше такі речі відповідна інспекція дозволяла. Але тепер вимоги стали більш жорсткішими і дозвіл на ці добудови можливий за наявності у власності забудовника земельної ділянки. А земельна ділянка у таких випадках не може виділятися, якщо не створене ОСББ конкретного будинку. У випадку ж створення ОСББ, об’єднання співвласників повинне буде платити податок за землю.
До речі, про податки. Як розповів Василь Іванович, у міську казну надходить податок за користування приблизно 240 земельними ділянками.
— Міська рада подає у податкову список користувачів земельних ділянок, які повинні сплачувати податок, а податкова інспекція вже слідкує за тим, щоб він сплачувався, — розповідає міський голова.
Проте водночас сам зізнається, що не завжди вдається виявити потенційних платників податку за землю.
— Хіба за усім встежиш? – каже.
Зауважимо, що минулого 2016 року у бюджет міської ради надійшло земельного податку з юридичних осіб – 680000 грн, орендної плати з юридичних осіб – 794100 грн, земельного податку з фізичних осіб – 11600 грн, орендної плати з фізичних осіб – 714300 грн. Окрім того міська казна отримала 542 тисячі гривень від продажу землі.
Ми поцікавилися і станом справ із земельними ділянками під забудову.
— Василю Івановичу, практично на кожній сесії міської ради депутати приймають рішення про виділення земельних ділянок.
— Так. Чисельність жителів міста зростає, відповідно зростає потреба у виділенні ділянок під забудову. За останні роки у Камені-Каширському з’явилися нові мікрорайони Грушка, Грушка 2, Порічани, Навози, Цир, цир 2, Вербина, Острови та ін. Але земельні ділянки ще не закінчилися, — жартує Василь Бондар. — Свого часу міська рада вчасно зорієнтувалася і після розширення меж міста та села Олексіївка одразу взялася за розробку проектної документації на створення нових житлових районів. Таким чином тепер ми вже маємо готові проекти. І на території міської ради налічується ще більше тисячі земельних ділянок під забудову, які з часом роздаватимуться.
— А чи передбачені у нас землі для городів, пасовищ?
— На даний час уже в процесі виготовлення відповідна документація під пасовище на Підцир’ї. Вже отримали звернення і від жителів Волі, тому невдовзі пасовище і тут буде узаконене. До речі, минулого року ми вклали близько 50 тисяч гривень для відновлення пасовища на Волі (очищення меліоративних каналів). А от на огороди землі у межах міської ради не передбачені. На частину земель під огородами, якими зараз користуються жителі міста, розроблена документація на виділення ділянок під забудову. Інша частина теперішніх огородів знаходиться за межами міста. А цими землями розпоряджається Держкомзем.
На цьому і завершилася наша розмова із міським головою, бо його чекали невідкладні справи. Здається, ті ж самі земельні питання.
Принагідно дякуємо мерові, що щоразу знаходить вільну хвилину для спілкування з журналістами.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *