Незалежна громадсько-політична газета

Камінь-Каширські школярі в лісі таборували, та ще й перешкоди долали

с1Минулого тижня більше 500 юних козаків та козачок зібралися у селі Соловичі, що на Турійщині, аби випробувати свої вміння та сили на ХІІ обласному Фестивалі фізичної культури та військово-патріотичного виховання учнівської молоді Волині. Протягом чотирьох днів школярі проживали в наметовому містечку на берегах мальовничого місцевого озера Величі, де посеред природи вчилися долати різноманітні побутові труднощі, орієнтуватися на місцевості, гартували власну волю, витривалість і наполегливість, а також брали участь у різноманітних спортивних та туристичних змаганнях. Серед них і учні НВК №1 м. Каменя-Каширського Роман Каширець, Мар’яна Мартинюк, Катерина Домарецька, Ярослав Сидорук, Олег Лесик, Катерина Павлючук, Андрій Сидорчук, Іванна Каширець, Оксана Зубарєва, Богдан Пасічко, Андрій Сафонюк, Марія Савенюк, котрі разом із керівниками команди Віталієм Каширцем, Сергієм Пинтею та Анатолієм Гарбарчуком гідно представили наш район на цьому святі українського духу.

варто відзначити, що цьогорічний фестиваль став рекордним за кількістю учасників. Воно й не дивно, адже останнім часом питанням духовно-патріотичного виховання школярів приділяється все більше уваги, як на загальнонаціональному, так і регіональних рівнях. Майже в кожному куточку Волині проведення подібних ігор вже стало гарною традицією, адже на них діти набувають вміння виживати у складних умовах, розвивають своє тіло та дух.

Отож чим запам’ятався даний захід нашій команді? Найперше насиченістю програми. Майже з перших хвилин камінь-каширська дітвора потрапила у справжній багатоголосий “вулик”, де вирує життя та дух суперництва. Кожного дня вони із завзяттям та наполегливістю змагалися за першість у різноманітних конкурсах та іграх, які включали в себе шість залікових дисциплін: спортивну естафету, перетягування канату, змагання з “човникового бігу”, стрибків у довжину, стрибків через скакалку, конкурсу знавців історії України. Як наслідок у стрибках в довжину з місця не було рівних восьмикласниці Іванні Каширець та учениці десятого класу Марії Савенюк, відповідно результати юнок – 2 метри 22 см, і 2 метри 19 см.

А ось “човниковий біг” видався не таким простим для наших учасників, тут ми лише треті в індивідуальному заліку із 8,48 секунди у восьмикласника Андрія Сидорчука. Хоча досить непогані знання місцеві школярі продемонстрували під час орієнтування на незнайомій місцевості, котрі судді відзначили “бронзою”. Треті вони і в дисципліні з перетягування канату.

У підсумку звання найсильніших вибороли цього року школярі із села Підгайці Луцького району. Друге місце здобула команда із села Мерва Горохівського району, третє — учні Цуманської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ківерцівського району. До слова, минулоріч школярі НВК №1 м. Каменя-Каширського були срібними призерами на фестивалі серед загалу команд.

У рамках патріотичного заходу відбулось ряд цікавих екскурсій та заходів. Так кожен з учасників мав змогу оволодіти вмінням розбирати та збирати зброю, побачити в дії справжню козацьку гармату, а також познайомитися з історією українського повстанського руху. Зокрема, під час відвідин урочища Вовчак діти почули цікаву розповідь про місце заснування УПА, на власні очі побачили бліндаж і криївку, поклали квіти та поставили лампадки біля могил загиблих борців за волю України. По завершенню усі переможці отримали від організаторів почесні грамоти, дипломи та кубки.

Олександр ПРИЙМАК.

 

Спорт

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *