Незалежна громадсько-політична газета

Біймося «хамелеона»!

IMG_0011Остеохондроз  міцно засів на «п’єдесталі» найпоширеніших хвороб сьогодення. На жаль, таке явище є наслідком насамперед малорухливого способу життя в дітей та юнацтва.

Поміркуймо, наше чадо вранці сідає за парту і проводить за нею час до 15-16-ої години. Після уроків є гуртки, музична школа, можливо, спортивні секції, але ввечері… знову сідає виконувати домашнє завдання. В результаті маємо красномовний факт – орієнтовно лише дві години дитя проводить у русі.
От і виходить, що якщо у давнину остеохондроз був сателітом старості, то нині навпаки – є супутником юності й молодості.

З моєї практики можу стверджувати, що треба боятися «хамелеона». Що маю на увазі, вживаючи цей образний вислів? А те, що не завжди об’єкт болю вказує на справжню хворобу. Скажімо, головний біль, шум у вухах, запаморочення, нервозність, підвищений артеріальний тиск, захворювання очей, алергія може означати не так потребу в лікарях-неврологах, як у лікуванні шийного відділу хребта.

Аритмія, біль за грудиною, ішемічна хвороба, бронхіти, астма, розлад роботи печінки, системи травлення можуть сигналізувати про проблеми у грудному відділі.
Болі в стегні, колінах, грижі, діарея, імпотенція, розлади роботи сечового міхура можуть свідчити про хворобу поперекового відділу.
Це зовсім не означає, що не треба ходити до лікарів. Навпаки – дуже навіть потрібно для точної діагностики свого здоров’я. Але якщо, приміром, кілька лікарів твердять, що все добре, то не треба самим собі вигадувати хвороби. У цьому разі варто пошукати першоджерело болячки. А воно доволі часто буває у хребті.
Наведу приклад пацієнта 28 років, який працює на посаді програміста. Людина знаходиться у вимушеній статичній позі, через що має дискомфорт, а саме біль в області серця (у грудях), при цьому сильне серцебиття і панічні атаки. Зробивши повне обстеження організму, отримавши консультацію лікарів невропатологів, кардіологів у відповідь почув лиш одне: “Шукай причину у хребтові!”
Після тривалих занять з цим пацієнтом за методикою мого дидуся симптоматика відійшла на задній план. А це виявилось остеохондрозом грудного відділу хребта.
Людям старшого віку я рекомендую, особливо при міжхребцевій грижі, робити «дідівський уголок» – висіння на шведській стінці, піднявши ноги у напівзігнутому положенні не відриваючи спини від основи стінки.
Другим фактором лікування остеохондрозу є харчування. Колись наші батьки та діди завжди вживали натуральні продукти, а зараз чомусь у моді американський стиль їди. Я раджу усім їсти гарбуз, зокрема, гарбузові каші, печену картоплю, вівсяний кисіль, пастернак, чорну редьку та інші продукти, багаті на кальцій та мікроелементи, без яких організм ослаблюється. Адже зазвичай хвороби хребта виникають від порушення кальцієвого обміну в організмі. Медики вважають, що систематичне споживання гарбуза – це «курорт вдома». Він дуже потрібний дитячому та старіючому організму, зокрема, і тим, що запобігає виникненню рахіту у дітей і появі остеопорозу та остеохондрозу. Що саме цікаво?! Лікарі ортопеди дивуються як незначні травми призводять до перелому кісток, а це пояснюється просто – недостатність кальцію в організмі дітей та людей різного віку.
Уникнути хвороб можна – потрібно вести активний спосіб життя, відволікатися від сидячої роботи на виконання вправ, займатися фізкультурою, ретельно продумувати власний раціон і – найголовніше! – постійно культивувати у собі позитивне сприйняття світу, які б випробування на нас у ньому не очікували.
Щоб розблокувати проблемні відділи хребта, варто робити корекційні вправи. Вони доступні навіть у домашніх умовах:
висіння на перекладині або шведській стінці;
вправляння «Іван-покиван», «Ванька-встанька»;
підіймання колін під час висіння («кутник»);
замикання рук за спиною.
Особливо раджу як дітям, так і дорослим робити ранкову зарядку, адже саме цей час є найсприятливішим для організму. Не забуваймо, що від стану хребта залежить стан внутрішніх органів. А дані статистики загрозливі – у 90% дітей шкільного віку спостерігається порушення постави, із них у 20% діагностується сколіоз. Одним із найефективніших шляхів протистояння цій недузі є профілактика.
На прохання багатьох жителів Камінь-Каширського району лікар реабілітолог Сергійчук Іван Михайлович, окрім Луцька, два рази в місяць проводить прийом у c. Бірки Любешівського району, у будинку свого покійного дідуся – народного лікаря Довгуна Івана Прокоповича.
Деталі за тел. 0997399337, 0972485699.
Іван Сергійчук,
лікар реабілітолог.

 

Please enter banners and links.

ЗДОРОВ'Я

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *