Незалежна громадсько-політична газета

Значимі питання розглянуті на позачерговій сесії обласної ради

Депутати, обрані до головної представницької влади області, ухвалили Понад 30 рішень.

 Ефективна діяльність КП “Волиньприродресурс” — єдиний спосіб, яким можна навести лад з бурштином

Після оголошення депутатських  запитів та запитань обласна рада заслухала інформацію про діяльність робочої групи з вивчення наслідків незаконного видобування бурштину на території області, створеної згідно із розпорядженням голови обласної ради Ігоря Палиці. Такі дії представницької влади передбачені Кодексом України “Про надра”.

6 вересня група побувала поблизу села Лісове на Маневиччині. “Ми знайшли свіжу копанку. Поруч стоїть лісова охорона. За попередніми підрахунками збитки становлять 12 млн доларів”, — заявив керівник робочої групи, депутат Василь Столяр. Його колега Борис Бабійчук додав, що сліди крадіжок майстерно замасковані. “Поруч всихає ліс і безгосподарно пропадає”, — зазначає депутат. Робоча група доручила КП “Волиньприродресурс” провести обстеження та картування площ, де нелегально видобувається бурштин. Ті 7 вересня приступили до виконання робіт, однак співробітники лісової охорони  завадили діяльності комунального підприємства, залучивши на допомогу правоохоронців. “Перешкоджання діяльності КП “Волиньприродресурс” зі сторони правоохоронних органів та виконавчої влади є неприпустимим. Таким діям треба дати правову і людську оцінку”, — вважає депутат Юрій Ройко.

Між тим, в окремих депутатів обласної ради виникали питання і до дій самого КП “Волиньприродресурс”. Зокрема, Олег Кух  та Валентин Чернецький цікавилися, які спеціалісти залучені до роботи комунального підприємства для того, щоб з’ясувати, чи фахово воно проводить доручені роботи.  Т.в.о. директора КП “Волиньприродресурс” Веніамін Туз розповів, що підприємство орендує все необхідне обладнання та має цивільно-правові угоди з фаховими спеціалістами. Несанкціоноване видобування бурштину на Волині він називає злочином перед волинянами і вважає, що відповідальність за це повинні нести профільні державні служби. “Проблема є і вона серйозна”, — погоджується голова фракції “Солідарність” Володимир Бондар. Він вважає, що обласна рада повинна мати важелі контролю над ситуацією, але  узгоджувати  свої дії  з правоохоронними органами. Між тим, “свободівець” Сергій Сівак нагадав, що робоча група стикнулася з фактами “незаконного видобування бурштину під носом у правоохоронців”.

Голова фракції УКРОП в облраді Вячеслав Рубльов нагадав присутнім, що у Верховній Раді “під сукном” перебуває законопроект щодо бурштину. Ефективна діяльність КП “Волиньприродресурс”, на переконання більшості депутатів — єдиний спосіб, яким можна навести лад з сонячним каменем на Волині. “На черговій сесії на початку жовтня ми будемо ділити всього 13 млн грн, які отримали до бюджету внаслідок перевиконання, тоді, як на 6 гектарах, де незаконно видобувають бурштин, крадуть 12 мільйонів доларів”, — аргументовано пояснив голова облради Ігор Палиця. “Вважаю, що  той, хто заважає правильній роботі нашого підприємства, має бути відсторонений від роботи”, — висловив своє бачення голова обласної ради.

Депутати вирішили, що на черговій сесії, яка скликається орієнтовно на 6 жовтня, заслухають інформацію про ситуацію з бурштином на Волині.  Крім цього, прокуратурі у Волинській області, ГУНП у Волинській області  та  обласному управлінню лісового і мисливського господарства рекомендовано дати оцінку діям своїх підлеглих на Маневиччині в інциденті з КП “Волиньприродресурс”.

 

В обласній раді — новий депутат

Нагадаємо,  Ірина Констанкевич обрана народним депутатом України у мажоритарному окрузі №23 на проміжних виборах, що відбулися 18 липня цього року.  6 вересня вона прийняла присягу в українському парламенті. Таким чином,   повноваження Ірини Мирославівни, як депутата Волинської обласної ради сьомого скликання,  достроково припинені.

Надалі в раді працюватиме Людмила Тимощук. Новий депутат — завідувач акушерсько-гінекологічного відділення Ківерцівської ЦРЛ, представниця “Українського об’єднання патріотів – УКРОП”.

Внесено зміни до проекту перспективного плану формування територій громад Волинської області

Згідно із рішенням обласної ради буде укрупнено Зимненську ОТГ шляхом долучення до неї Березовичівської територіальної громади.  В Іваничівському районі запропоновано створити Литовезьку  та Поромівську ОТГ у нових форматах. Не підтримано створення Павлівської громади. У Ковельському районі буде створено нову Дубівську ОТРГ та укрупнено Голобську  ОТГ шляхом долучення до неї Радошинської сільської ради. Нові ОТГ з’являться в Луцькому районі: Княгининівська (кол. Маяківська) та Городищенська ОТГ, до якої долучаються Угринівська та Михлинська сільські ради Горохівського району. У Маневицькому районі запропоновано укрупнити Прилісненську ОТГ шляхом долучення до неї Городоцької сільської ради, вилучивши її з Троянівської об’єднаної територіальної громади. В Турійському районі збільшиться  Турійська ОТГ. До неї приєднується Купичівська територіальна громада. В Шацькому районі  укрупнять ОТГ з центром у Шацьку шляхом долучення до неї Піщанської територіальної громади.

Депутати не проголосували за створення Забродівської ОТГ Ратнівського району, оскільки питання не розглядалося у профільній комісії обласної ради. Питання відстоював депутат Валентин Чернецький. Він запевняв, що всі сесії і сходи селян підтримали об’єднання.

За пропозицією депутата Михайла Скопюка  не підтримано пропозицію ОДА про укрупнення Локачинської ОТГ шляхом долучення до неї Привітненської територіальної громади. Депутат заявив, що сільські ради, з яких за планом формується Привітненська ОТГ, спрямували в облраду листи з проханням залишити в перспективному плані Привітненську ОТГ.

Депутати Юрій Гупало та Сергій Духницький цікавилися, чому не розглядається питання про створення громади з центром у Вишневі Любомльського району. Голова ОДА, депутат облради Володимир Гунчик відповів, що досі не врегульоване питання стосовно адміністративного центру і запропонував повернутися до питання про Вишнівську ОТГ на черговій сесії 6 жовтня, щоб був час переконати Мінрегіонбуд в її спроможності і відстояти право Вишнева бути адмінцентром ОТГ попри те, що це суперечить Урядовій методиці.

Голова фракції УКРОП в обласній раді Вячеслав Рубльов закликав  виконавчу владу, яка готує проекти рішення щодо перспективного плану об’єднання територій, активніше працювати з громадами і роз’яснювати свої дії. “Має працювати принцип добровільності при прийнятті рішень, а не примусовості. Знаю, що в багатьох селах не проводилися сходи селян, а лише збори депутатів”, — зазначив депутат.

За пропозицією голови облради Ігоря Палиці депутати голосували за кожну громаду окремо.

Детальніше про всі рішення обласної ради, прийняті на 7 позачерговій сесії, дізнавайтеся з офіційного сайту (volynrada.gov.ua).

Вікторія ЛІТКОВЕЦЬ.

 

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *