На півночі Волині підтоплено понад 2,8 тис. га сільськогосподарських угідь. І через чи не щоденні опади площа підтоплень збільшується.
Про це розповів заступник начальника регіонального офісу водних ресурсів Ростислав Кравчук, інформує «Суспільне».
Найбільше від зимового паводка потерпає Камінь-Каширський район, зокрема Любешівська громада. Там очікують новий підйом рівня води у річці Прип’ять.
Раніше повідомлялося, що у населених пунктах області, де на заплави вийшли річки Прип’ять у Ковельському районі та Стохід у Камінь-Каширському, за два тижні відкачали 7 мільйонів кубометрів води з присадибних ділянок і сільськогосподарських угідь.
Так, наприклад, у селі Седлище Любешівської громади працює насосна станція, котра щогодини відкачує 144 тисячі кубометрів води, зазначив машиніст насосних установок Григорій Мартинчук. Каже: зараз працює один насос, а якщо настане великий паводок, то будуть використовувати ще три.
![3e952c9927c878d4](http://polissia.net/wp-content/uploads/2024/01/3e952c9927c878d4.jpg)
Григорій Мартинчук запускає роботу насосних установок. Фото: Суспільне Луцьк
Вода з полів сходить у магістральний канал, далі — у скидний, який скеровує її в річку Стохід. Таким чином намагаються запобігти затопленням і підтопленням населених пунктів та сільськогосподарських угідь, розповів начальник Любешівської експлуатаційної дільниці Віктор Крисько.
![b73fbb25c3c45fb2](http://polissia.net/wp-content/uploads/2024/01/b73fbb25c3c45fb2.jpg)
Віктор Крисько. Фото: Суспільне Луцьк
Станом на 27 грудня, за його словами, рівень води в річці Стохід перевищив умовну відмітку виходу на заплаву у 25 сантиметрів.
А за дві декади грудня на Волині випала понад місячна норма опадів у вигляді дощу та снігу.