Незалежна громадсько-політична газета

НАШІ ТУРИСТИ ЗНОВУ ЧЕМПІОНИ

 

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Щороку Камінь-Каширська районна станція юних туристів за підтримки відділу освіти під час літніх канікул проводить районний туристсько-краєзнавчий зліт-змагання серед учнівської молоді. Цього року свої туристські вміння і навички показували понад 360 учнів району з 22 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступеня та 10 шкіл І-ІІ ступеня.

Згідно програми зльоту, який став завершальним етапом та підсумком навчального року туристсько-краєзнавчої роботи школярів району, юні туристи змагалися у двох видах туризму – пішохідному і велосипедному, долали дистанції комбінованого туристсько-краєзнавчого маршруту та показували свої туристські навички у конкурсах «Туристської пісні»,  «Краєзнавчої вікторини» і «В’язання туристських вузлів».

З великим азартом та невтомною жагою до перемоги змагались діти упродовж трьох днів. Насичена програма зльоту давала можливість кожній команді проявити себе з кращого боку. Найкращі туристські вміння та навички показали учні шкіл сіл Раків-Ліс (тренер Карпік С.М.), Видричі (тренери Нивчик В.М., Царик Т.В.), Теклине (тренер Нивчик В.М.), Підбороччя (тренер Ханайчук Д.С.), Мельники-Мостище (тренер Чепенюк А.Р.) та НВК №1 міста Каменя-Каширського (керівники Гребенюк Ю.Р., Грицак В.В., Каширець В.В.).

Гуртківці школи села Раків-Ліс, які показали найкращі результати на туристському зльоті, захищали Камінь-Каширський  район на 61-му обласному туристсько-краєзнавчому зльоті серед школярів Волині, що проходив у селі Гішин Ковельського району.

В обласному зльоті взяли участь понад 200 кращих спортсменів – 29 команд школярів з різних районів та міст Волині, які змагались за першість в області.

Цього року організатори дещо змінили традиційну форму туристського зльоту і добавили у програму 3-денний пішохідний похід. Тому відразу після урочистого відкриття у загальноосвітній школі І-ІІІ ст. смт. Голоби команди разом зі своїми керівниками вирушили на маршрут комбінованого туристсько-краєзнавчого походу. За три дні наші туристи подолали 80 км від смт.Голоби до с.Гішин. Під час походу діти вивчали історичні пам’ятки населених пунктів. Результат команди в даному виді залежав від того, скільки таких історичних об’єктів знайдуть та дослідять команди – чим більше об’єктів, тим більше наберуть балів. Наші команди досить непогано справились із завданням, ввій-шовши до сімки лідерів.

Після фінішу на околиці села Гішин, де було облаштоване велике наметове містечко, продовжилась друга частина зльоту – змагальна.

У командних змаганнях з техніки пішохідного туризму юні туристи долали навісні переправи, спуски, підйоми і траверси схилів, транспортували умовного потерпілого. Обидві команди Камінь-Каширського району здобули високі місця, продемонструвавши високий рівень спортивно-туристської підготовки.

З великим азартом туристи змагались на комбінованій дистанції з велосипедного туризму, яка складалась з «Тріалу» і «Фігурного водіння велосипеду» та водного етапу на байдарці. Команди настільки сильно були підготовлені, що різниця результатів у трійці лідерів становила 1-3 секунди. Нашим школярам не вистачило декілька секунд, щоб стати лідерами, тому вони посіли 4 місце в обох вікових групах.

Крім основних залікових видів змагань діти брали участь у конкурсах «Долікарська допомога», «Туристсько-краєзнавча вікторина», «Туристська пісня», де наші туристи знову показали хороші результати.

Підсумки підводились окремо серед старшої та молодшої вікових груп. Отож, турнірну таблицю у старшій групі очолили команди Маневицького, Луцького та Камінь-Каширського районів. У молодшій групі високий рівень підготовки показали юні туристи Старовижівського, Камінь-Каширського районів та міста Ковеля.

У загальному заліку серед делегацій на 61-му обласному туристсько-краєзнавчому зльоті володарями переможного кубку стала команда Камінь-Каширського району, отримавши кубки, медалі, грамоти, солодкі подарунки та масу позитивних емоцій.

Під час таких заходів діти загартовуються, набувають важливих вмінь і навичок, які знадобляться їм у подальшому самостійному житті. Надовго запам’ятаються їм вечори біля вогнища з туристськими піснями та смак каші, яку вони самі приготували.

Мандруючи стежками рідного краю, учні знайомляться з історико-культурною спадщиною, героїчним минулим свого народу, що має важливе значення у вихованні патріотизму і любові до своєї Батьківщини.

с4 с3

с2

Оксана Пась,

методист станції юних туристів.

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *