Незалежна громадсько-політична газета

Послугою “муніципальної няні” користуються одиниці

Із настанням повномасштабної війни з росією ринок праці в Україні зазнав суттєвих змін. Деякі підприємства зупинили роботу без подальшого відновлення, люди втратили свої робочі місця, а з ними й доходи. Тож безробітні почали активно відгукуватись на різноманітні вакансії. Попит на працю продовжує зростати, перевищуючи кількість пропозицій. Відтак вакансії, що до війни були актуальними, як правило для жінок, тепер охоче розглядають певні категорії чоловіків.
Зокрема, окремих читачів районки цікавить, наскільки реальною є можливість працевлаштування в якості “муніципальної няні”, так званих доглядальників для малих дітей. За допомогою даної послуги держава відшкодовує батькам частину заробітної плати няні, яка доглядає їхніх дітей віком до 3-х років.

sitter521

Так, згідно з постановою Кабміну від 30 січня 2019 р. № 68 “Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” з наступними змінами право на таке відшкодування мають сім’ї, де виховується двоє і більше дітей віком до 3-х років, дитина, яка не досягла зазначеного віку і потребує додаткового догляду (дитина з інвалідністю та іншими важкими рідкісними хворобами), а також якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи.
Як повідомила фахівчиня управління соціального захисту населення Камінь-Каширської райдержадміністрації Світлана Карпік, нині скасовано обмеження щодо кількості дітей, за якими муніципальна няня може здійснювати догляд, оскільки, “муніципальна няня” буде надаватись виключно тим групам населення, які найбільше потребують допомоги у здійсненні догляду за дітьми. При чому обмеження щодо вікового цензу і статі вихователя до уваги не беруться. Треба лише легалізувати свою діяльність, тобто послуги може здійснювати будь-яка фізична особа – підприємець (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91) чи юридична особа (КВЕД 78.20 та/або КВЕД 85.10), яка надає послугу з догляду за дітьми та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, батьків та опікунів дитини.
— Незалежно від того, виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці, держава виплачуватиме такій родині щомісячну грошову компенсацію за послуги няні. Раніше, аби набути права отримувати цю соціальну послугу, обидва батьки повинні були мати офіційне працевлаштування. Тепер же згідно нової норми в законодавстві, зайнятість обох членів сімейства не важлива, — зауважила Світлана Карпік.
Загалом на теренах Камінь-Каширської громади згаданою вигодою від держави користуються лише 18 її отримувачів. Зауважимо, що розмір виплати на одну дитину становить дві тисячі сто гривень у місяць.

Леся МІНІБАЄВА.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *