У Камінь-Каширському районі діють сьогодні три основні медичні заклади, що забезпечують лікування хворих, — у Камені-Каширському, Маневичах і Любешові. Із реформуванням медичної галузі та впровадженням адміністративної реформи вони здійснили помітний крок вперед щодо розширення переліку медичних послуг і їх якості, забезпечення новітнім медичним обладнанням, професійними спеціалістами тощо.
Для прикладу, останнім часом Маневицька багатопрофільна лікарня поповнилася двома сучасними професійними медичними приладами – УЗД із набором датчиків Ultrasound Versana Active і цифровим діагностичним рентгеном Mobile X-ray MobiEye 700 – загальною вартість майже 3 мільйони гривень. Закупівля обладнання була здійснена коштом спеціального фонду Державного бюджету України на 2022 рік. Наприклад, апарат ультразвукової діагностики сьогодні допомагає лікарям, які спеціалізуються на малоінвазивній хірургії в лікуванні пацієнтів з різного ступеня паталогіями, набутими внаслідок варикозної хвороби вен.
Тим часом медична директорка Камінь-Каширської центральної районної лікарні Людмила Потягайло теж переконана, що підвищення якості надання медичних послуг і конкурентноспроможності будь-якої лікувальної установи просто неможливе без покращення її матеріально-технічної бази та без наявності у штаті професіоналів, які вміють працювати на сучасних приладах.
— Так як відповідно до попереднього плану формування мережі закладів охорони здоров’я Камінь-Каширська ЦРЛ розглядається кластерною, що передбачає більш високий порівняно з нинішнім статус лікарні, ми маємо зацікавленість в тому, щоб продовжувати далі початий кілька років тому процес модернізації, підвищувати професійний потенціал свого персоналу. Адже йдеться не тільки про набуття вищого статусу, а й про розширення переліку послуг, які зможуть отримати пацієнти, та рівень їх складності. І наш медзаклад повинен мати змогу їх забезпечувати в повному належному обсязі. Задля чого впроваджуємо напрямки, що раніше не були доступні, наприклад, малоінвазивну хірургію, придбали висококласне німецьке латароскопічне обладнання. Триває наповнення лікарні технікою. Попередньо закупили портативний УЗД, цифровий мобільний діагностичний рентген, стаціонарний рентгенівський апарат. Також придбали два апарати штучної вентиляції легень експертного класу, прилад для вимірювання слуху у новонароджених. Портативні прилади активно застосовуємо, вони чудово себе зарекомендували у діагностиці та лікуванні ургентних пацієнтів, коли хворі нетранспортабельні. Хочемо доукомплектувати відділення травматології додатковим устаткуванням, рентгеном, аби робити спостереження одразу під час оперативного втручання. Плануємо до кінця року відкрити кабінет комп’ютерної томографії. Поки що унормовуємо деякі технічні процедури, — розповіла Людмила Адамівна.
Олександр ПРИЙМАК.