Незалежна громадсько-політична газета

На шляху до наукової вершини

Цього року в Україні вперше відбувся ліцензійний відбір учасників Міжнародної олімпіади геніїв (GENIUS Olympiad Global), у фіналі якого здобувачі освіти з 23 областей презентували майже тисячу шкільних проєктів із екологічних питань. Учениця з нашої громади стала срібною призеркою національного етапу цього престижного у світі конкурсу.

 

Оксана ГальомGENIUS Olympiad Global – це найбільший конкурс проєктів екологічного спрямування у світі для школярів 8–11 класів, який щорічно проводиться у Сполучених Штатах Америки. Цього року в Україні вперше провели нацвідбір Олімпіади геніїв, участь в якому взяла й учениця 9 класу ЗЗСО 295642008_1215293985957038_1060296733886753509_n

«Підцир‘ївський ліцей» Вікторія Калюх. Провівши всі необхідні дослідження та пройшовши кількаетапний захист роботи, дівчинка здобула  срібну медаль та була нагороджена дипломом за підготовку проєкту в категорії «Наука». А наставниця конкурсантки Оксана Іванівна Гальом отримала почесне звання “Тренерка Олімпіади геніїв України».

Вікторія КалюхЗагалом у нашій країні було подано 994 роботи екологічного напряму, підготовлених за такими категоріями, як наука, бізнес, музика, короткий фільм, мистецтво, креативне письмо. Наша учасниця із настаницею готували науковий проєкт «Дослідження санітарного стану сосни звичайної в умовах ДП «Камінь-Каширське ЛГ».

295780608_1215293975957039_8108802519327569336_n

«До цього брала участь у деяких олімпіадах. Здобула навіть друге місце у районному етапі з фізики. Хоча найбільше люблю, мабуть, все ж хімію. Добре у мене й з математикою та біологією. Тому участь у такому дослідницькому конкурсі була до душі й відкрила нові навчальні горизонти. Та ще й керівник у мене був чудовий! Доводилось шукати й аналізувати певні відомості лісгоспу, наочно досліджувати в лісі стан дерев й вивчати шкідників. Досить важко було знайти якісь наукові локальні дані. Тож наша робота може стати хорошим дослідницьким підґрунтям для подальшого аналізу ситуації», – пояснює Вікторія.

Зі слів вчительки Оксани Гальом, тему роботи обирали актуальну для сьогодення. Адже знищення лісових масивів як ніколи нині турбує людство. Спочатку готувались до обласного етапу Малої академії наук. Вже там їм запропонували взяти участь із згаданим проєктом у конкурсі геніїв. І не прогадали!

Іванна ГАЙДУЧИК.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *