Незалежна громадсько-політична газета

Вулицям — імена знакових людей і подій

До такої думки схиляються краєзнавці Камінь-Каширщини, які активно долучилися до роботи над перейменуванням ряду вулиць та провулків у населених пунктах Камінь-Каширської громади.
вулиці

З цього приводу у міській раді провели уже кілька засідань спеціальної комісії, громадські обговорення. Але остаточного переліку змін найменувань ще не напрацювали. У міську раду надійшли письмові пропозиції Камінь-Каширського районного управління ДСНС України, народного депутата України, старостинських округів, місцевих жителів. І попри те, що до усного обговорення, зокрема, пересічні громадяни долучалися неактивно, під час обговорення у багатьох випадках виникали дискусії.
– Ми проаналізували перейменування вулиць в різних населених пунктах України, звернули увагу, зокрема, на звіт київської комісії, аби зрозуміти, якими принципами керуються всюди при зміні топонімів. Відтак закликали і наших членів комісії дотримуватися цих же правил. Наприклад, унормувати назви відповідно до правопису, унормувати використання власних імен, позбутися малозначимих, абстрактних, загальних назв, а також назв, що дезорієнтують мешканців населеного пункту. Зрештою із запропонованих нами варіантів перейменувань було прийнято до 70 відсотків, – розповідає член районної організації Національної спілки краєзнавців України Сергій Панасюк.
За словами Сергія Івановича, на жаль, комісія все ж залишила у переліку «сірі» назви вулиць. А це є прикрістю, мовляв, через те, що вони не мають ніякого виховного акценту.
– Раніше у нас з’явилися назви вулиць на зразок Вузька, Грибна, Огородня що є з певної точки зору неприпустимим. Але попри це згодом все ж замість 17 Вересня переназивають на Кутову, замість Щорса стає Мала, Луначарського – Межова, Зої Космодем’янської – Рясна, Комсомольської – Світанкова, Фрунзе – Вишнева. Поміркуйте, який виховний аспект ці назви мають, – зауважує Сергій Панасюк.
Він, а також інші члени районного осередку Національної спілки краєзнавців України переконані, що вулиці наших населених пунктів мають носити вікові імена. Тож, зокрема, звертають на це увагу, щоб і в селах до перейменування підійшли більш прискіпливо. Мовляв, обговорення триває і до наступної сесії, на якій мають затверджувати назви, до нього ще можна долучитися.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *