Незалежна громадсько-політична газета

Держава допомагає вимушеним переселенцям

У Камінь-Каширському районі продовжують приймати вимушених переселенців, котрі через війну, яку росія розпочала проти України, змушені були покинути свої домівки.
Так, від початку повномасштабного вторгнення окупантів у нашому краї знайшли прихисток майже шість тисяч осіб.

image (5)

фото ілюстративне

Як розповідає заступник начальника управління соціального захисту населення Камінь-Каширської РДА Віталій Леонець, у районі офіційно тимчасово переселеним громадянам було видано 5776 довідок. Із цих людей тут залишається проживати близько чотирьох тисяч.
— Найбільше переселенців є у Камінь-Каширській громаді — 1851 особа. Менше їх у Маневицькій – 977, ще менше у Любешівській — 525, у Прилісненській — 290 та у Сошичненській — 217, — зазначає Віталій Федорович.
За словами посадовця, усім переселенцям, які набули статусу тимчасово переміщених осіб ще на початку вторгнення і звернулися у соцзабез задля оформлення грошових виплат, допомоги були нараховані. Зокрема, за березень та квітень. Але, починаючи від травня, уряд змінив умови надання цих компенсацій.
— Тепер таку допомогу виплачують внутрішньо переміщеним особам, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема, через Єдиний державний вебпортал електронних послуг. Також розраховувати на неї можуть особи, які перемістилися з території територіальних громад, що розташовані в районі проведення бойових дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), — уточнює Віталій Леонець.
До речі, перелік таких територіальних громад затверджується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.
Нагадаємо, що розмір компенсаційних виплат на проживання для внутрішньо переміщених осіб з територій, які постраждали від війни, надається у наступних розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей – 3 000 гривень; для інших осіб – 2 000 гривень.
Відтак, за словами Віталія Леонця, управління соцзахисту Камінь-Каширської РДА зробило відповідні нарахування вже для 3466 переселенців, які зупинилися у Камінь-Каширському районі, на загальну суму 33 мільйони 97 тисяч гривень. Виплачують ці кошти банки за спрямуванням Ощадбанку.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *